Izstādē „1914” – nodarbības arī bērniem

Izstādē „1914” – nodarbības arī bērniem
Publicitātes foto
31-01-2014 A+ A-
Eiropas kultūras galvaspilsētas gada izstādi „1914”, kas trīs mēnešus būs skatāma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izstāžu zālē „Arsenāls”, papildinās ne tikai lekcijas pieaugušajiem, bet arī radošās darbnīcas un nodarbības skolēniem, kurās izstādes daudznozīmīgā un smagā vēstures tēma tiks risināta radošā un audzinošā atmosfērā.

Savukārt ikdienā jaunākajiem muzeja apmeklētājiem ir atvērta īpaša atpūtas telpa, bet kopā ar vecākiem apgūstamas spēles skārienjutīgos ekrānos.

Visu izstādes laiku kolektīvam apmeklējumam draugu, ģimenes vai kolēģu lokā muzejs piedāvā „Ielāpu darbnīcu”, kas konceptuāli sasaucas ar projekta „1914” tēmu. 

Tā pieminot Pirmo pasaules karu, tiecas nevis akcentēt traģisko, bet gan dziedēt traumatisko pieredzi.

Radošā aktivitāte pārnes šo ideju burtiskā nozīmē, aicinot radīt jaunu dizainu apģērbam un auduma somām. Vienlaicīgi ielāpam ir arī plākstera funkcija, kas piesedz esošas „brūces” lietotam, bet mīļam apģērbam. Neapšaubāmi, ar atstarojošiem „ielāpiem” iespējams pasargāt arī pašiem sevi.

 

„Mobilā darbnīca” ir LNMM izstāžu zāles „Arsenāls” piedāvājums un aicinājums dažādu vecumu interesentiem un grupām – draugiem, ģimenei, skolas biedriem, interešu klubiem – pavadīt brīvo laiku, svinēt dzimšanas dienu vai citu nozīmīgu notikumu muzejā radošā, atraisītā gaisotnē, vienlaicīgi apgūstot un izzinot mākslas praksi. Darbnīca ir lieliska iespēja aktuālās izstādes atmosfērā iegūt vai papildināt prasmes apdrukas tehniku izmantojumā, un, galvenais, darbojoties grupā, izbaudīt kopīgo mākslas darba radīšanas prieku.

„Mobilo darbnīcu” vada izglītības programmu kuratori „Arsenāla” izstāžu zāles telpās. Muzeja vestibilā iespējams nobaudīt līdzpaņemtās sviestmaizes un tēju.

Līdzi ņemamie materiāli: savs apģērba gabals vai aksesuārs no gluda dabīga auduma, ko apdrukāt. Dalībnieku skaits grupā: 5 līdz 15 cilvēki. Darbnīcas cena – 2,85 eiro no personas.

Grupas aicinātas pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni: (+371) 67 357527 vai rakstot uz e-pastu: Laura.Dravniece@lnmm.lv. Piesakieties un nāciet baudīt un radīt mākslu muzejā!

 

Savukārt katra mēneša pēdējā sestdienā, 22. februārī un 29. martā, plkst. 14.00 tiks piedāvāta radošā darbnīca „Rotaļlietu hospitālis”, kurā grūto un sarežģīto kara tēmu bērni sastaps sev saprotamākā un personificētā veidā.

Mazajiem izstādes apmeklētājiem vēsture var šķist abstrakta un tikpat sirreāla kā pasaku stāsti neilustrētās grāmatās.

Radošajā darbnīcā „Rotaļlietu hospitālis” ar saistošiem stāsta „varoņiem” (vai savām līdzpaņemtajām iemīļotajām rotaļlietām) būs iespējams izspēlēt zaudējuma vai īpaši saudzējošo un vērtību apzinošo emocionālo aspektu. Piedaloties nodarbībā, bērni ar vecākiem, vecvecākiem vai citiem ģimenes locekļiem izies cauri audzinošai pieredzei, bet promejot paņems līdzi kādu jaunu vai salabotu rotaļlietu, kas, pateicoties viņiem, būs ieguvusi vēl vienu iespēju kļūt par kāda bērna labāko draugu.

Līdzi ņemamie materiāli: mīkstā rotaļlieta, kuru nepieciešams hospitalizēt. Darbnīcas cena – 2,85 eiro no personas.

Izstāžu zāle „Arsenāls” atrodas Vecrīgā, Torņa ielā 1.

Jau ziņots, ka Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas programmā 18. janvārī izstāžu zālē „Arsenāls” tika atklāta izstāde „1914” par Pirmo pasaules karu. Izstāde akcentē Pirmā pasaules kara ietekmi kultūrā un mākslā. Tajā ir redzami gan mākslinieku aculiecinieku mākslas darbi, gan unikālas fotogrāfijas un tēlniecības paraugi no 17 Eiropas valstīm.

0 komentāri

Komentāru nav