Zaļupes „7 Gospels” Jaunajā Ģertrūdes baznīcā - šodien!

Zaļupes „7 Gospels” Jaunajā Ģertrūdes baznīcā - šodien!
Publicitātes foto . Rihards Zaļupe
04-05-2013 A+ A-
4. maijā plkst. 19.00 Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā rīdziniekiem un Rīgas viesiem tiek piedāvāta iespēja piedalīties muzikālā stāstā „7 Stories of The Gospel of Thomas”, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja „Green River Music” direktore Sondra Lāce.

„7 Gospels” ir muzikāls projekts, kas radies, sadarbojoties diriģentam Jānim Ozolam un sitaminstrumentālistam, komponistam  Rihardam Zaļupem. Skaņdarbs balstīts uz 1945. gadā Ēģiptē atrasto sensacionālo piekto Toma evaņģēliju (The Gospel Of Thomas), un mūzikā tas atklāj Riharda Zaļupes ritmiskās ekspresijas, kā arī kora un instrumentu krāsaino saspēli liriski dramatisku Holivudas filmu noskaņās.

„7 Gospels” pirmatskaņojums 2010. gada nogalē izraisīja gan plašu rezonansi Latvijas mūzikas dzīvē, gan mūzikas cienītāju neviltotu interesi. Skaņdarbs iemūžināts arī albumā, kas  2010. gadā tika nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai. Tādēļ, atsaucoties klausītāju lūgumam, tiek veidots jauns kopprojekts ar jaunu dalībnieku iesaistīšanos, lai Riharda Zaļupes radīto „7 Stories of The Gospel of Thomas” izpildītu jaunā muzikālā kvalitātē.

Xylem Trio. Publicitātes foto

„Vienmēr priecājos, kad izpilda manu mūziku. „7 Gospels” radīšanas procesā tika ieguldīts ļoti apjomīgs darbs, un man prieks, ka cilvēkiem ir interese un mums ir iespēja šo skaņdarbu atskaņot vēlreiz. Šis skaņdarbs man ir īpašs arī tādēļ, ka pats to spēlēju, turklāt „Xylem trio” sastāvā kopā ar brāļiem Raimondu un Oskaru Petrauskiem. Ikdienā esam tik aizņemti ar dažādiem darbiem un projektiem, ka koncertēšana kopā mums pašiem ir kā svētki.”

4. maija koncertā diriģenta Jāņa Ozola vadībā apvienosies jauniešu kori „Maska”, „Pa Saulei” un MJC „Praktiskās estētikas skola” jauktais koris „Anima”, kā arī „Xylem Ttrio”.

Biļetes uz koncertu pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

0 komentāri

Komentāru nav