Deviņi muzeji rīko akciju – ceļojumu „Katram sava Rīga”

Deviņi muzeji rīko akciju – ceļojumu „Katram sava Rīga”
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Kultūras pils „Ziemeļblāzma”
03-02-2014 A+ A-
Deviņi Rīgas muzeji uzsākuši kopīgu akciju – ceļojumu „Katram sava Rīga”, kas katra mēneša otrajā sestdienā aicinās doties nelielā ekskursijā uz kādu no Rīgas vietām, lai no dažādiem tematiskiem skatpunktiem iepazītu mūsu galvaspilsētu, tās seno romantiku, notikumus un cilvēkus, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Zobena.

Tuvākais akcijas ceļojums ar nosaukumu „Kā es braucu Ziemeļblāzmu lūkoties” notiks sestdien, 8. februārī.

Ceļojums sāksies Krišjāņa Barona muzejā (Rīga, Krišjāņa Barona iela 3–5), plkst. 12.00, bet plkst. 12.30 visi dalībnieki ar autobusu dosies uz Vecmīlgrāvi. Tur no plkst. 13.00 līdz 16.00 plānota viesošanās Burtnieku mājā un kultūras pilī „Ziemeļblāzma”.

Akcijas – ceļojuma dalībnieki varēs iepazīt Vecmīlgrāvja kultūrvidi literatūrvēsturnieka Andreja Grāpja vadībā un kopā ar Krišjāņa Barona, Andreja Upīša, Jāņa Akuratera un Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzeja darbiniekiem.

Būs stāsti par Augusta Dombrovska mecenātismu, viņu pašu Jaņa Rozentāla portretējumā, Burtnieku mājas iemītnieku ikdienu un svētku reizēm, par Martas piecām grāmatām jeb Martu Rink’ jaunkundzi no Zaļās skolas, par „Ziemeļblāzmas” tapšanu un spožo laikmetu u. c.

Ceļojuma mērķis ir iepazīt vietu, kas savulaik pirmo reizi Rīgas kultūrtelpā pieteica ideju par mecenātisma un latviešu mākslas un jaunrades nepieciešamo ilgtermiņa saikni. Ceļojuma centrā būs Augusta Dombrovska inspirētā un mērķtiecīgi izveidotā kultūrvide, kurā īpaši izceļas Burtnieku nams. Šis Latvijā pirmais latviešu inteliģences jaunrades un atpūtas nams kļuva par vienu no galvenajiem akcentiem Augusta Dombrovska mecenātiskajā darbībā, kādēļ 20. gadsimta sākumā Vecmīlgrāvī radās kultūras un izglītības centrs.

Kā raksta Andrejs Grāpis: „Šai celtnei bija lemts kļūt par savdabīgu 20. Gadsimta sākuma kultūrfaktoru, kura nozīme iesakņojās laikabiedru apziņā un būtiski ietekmēja pēcnācēju ieskatus par mākslinieciskās jaunrades namu, tā funkcijām un atmosfēru.

Nedaudzos gados (1908–1914) tika izveidots reāls priekšstats par dažādu mākslas veidu koeksistenci nacionālās kultūras veidošanā, ne tikai svētkos, bet arī ikdienā”.

Dalības maksa akcijā – ceļojumā 6 eiro. Pieteikšanās pa e-pastu katram_sava_riga@inbox.lv vai tālruni: 26703293.

0 komentāri

Komentāru nav