Zinātniskā konference „Rīga Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014”

Zinātniskā konference „Rīga Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014”
Mārtiņš Otto, Rīga 2014
22-04-2013 A+ A-
Rīgas Latviešu biedrības nama Baltajā zālē, otrdien, 23. aprīlī, plkst. 11.00 sāksies zinātniskā konference „Rīga Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014”.

Konferencē pulcēsies Rīgas balvas biedrības aicinātie zinātnieki, literāti, Rīgas domes pārstāvji no nodibinājuma „Rīga 2014”, kas neatlaidīgi ģenerējuši idejas, krājuši zināšanas, lai 2014. gadā Eiropa un pasaule varētu uzzināt par Rīgu visbūtiskāko un svarīgāko informāciju, kas to saista ar citām zemēm un tautām un kas to dara atšķirīgu laiku gaitā – no senas pagātnes līdz mūsdienām.

Konferences ievaduzrunas teiks LR kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende un akadēmiķis Jānis Stradiņš. Konferences gaitā kopā izskanēs ap 17 nozīmīgu lasījumu un demonstrējumi, kas atklās arī pētnieku jaunos atradumus. Lektoru vidū būs Rīgas balvas laureāti, kas pilsētas pētniecībā un attīstībā ieguldījuši savu mūža darbu.

Konferencē tiks pārstāvētas: Latvijas Zinātņu akadēmija, Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūts, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejs, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija, Latvijas Rakstnieku savienība. Skatu uz izglītību Rīgā pavērs Rīgas Tehniskā universitāte – par tehnisko zinātņu attīstību, kas pilsētai ir tik nozīmīga.

Savukārt Rīgu kā vienu no ievērojamiem tūrisma centriem apskatīs Biznesa augstskola „Turība”, kas pašlaik ir līdere tūrisma izglītībā. Bet inovatīvais uzņēmums „BioSan”, kas radījis jaunas medicīnas tehnoloģijas, demonstrēs veiksmes stāstu, kā izdevies ar savu produkciju iekarot daudzas valstis pasaulē (ap 50), tā pievēršot uzmanību Rīgai kā inovatīvai pilsētai.

Konferenci papildinās LU Latvijas vēstures institūta grāmatu izstāde, kur būs vairāki pavisam jauni izdevumi par Rīgu (būs iespēja daļu no tām iegādāties).

Pasākuma iniciatore un organizētāja ir Rīgas balvas biedrība sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju un Rīgas Latviešu biedrību.

0 komentāri

Komentāru nav