Sigulda pretendē uz titulu „Eiropas jaukākā mazpilsēta”

Sigulda pretendē uz titulu „Eiropas jaukākā mazpilsēta”
Mārtiņš Otto, Rīga 2014 . Siguldas pilsdrupas Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas atklāšanā
04-02-2014 A+ A-
„Rīga 2014” oficiālā partnerpilsēta Sigulda izvirzīta balsojumam tiešsaistes viesnīcu rezervācijas sistēmas „hotel.info” un ceļojumu portāla „Globalgrashopper.com” aptaujā par titulu „Eiropas jaukākā mazpilsēta”.

Aptaujas veidotāji izvēlējušies 52 pasaules pilsētas, kuru iedzīvotāju skaits nepārsniedz 100 tūkstošus, novērtējuši tās pēc punktu sistēmas, kurā ņemtas vērā gan atsauksmes no viesnīcu klientiem, internetā atrodamās fotogrāfijas ar pilsētas gleznainākajiem skatiem, atsauces sociālajos tīklos „Facebook” un „Twitter”, attālums līdz tuvākajai lidostai u. c.

Balsojumā izvirzītas arī tādas jau ceļotājiem labi zināmas pilsētas kā Egera Ungārijā, Dirnšteina Austrijā, Sigtūna Zviedrijā, Dubrovnika Horvātijā, Toledo Spānijā un citas. Balsojumam izvirzīta arī Igaunijas pilsēta Narva un Lietuvas pilsēta Traķi.

Visas 52 pilsētas balsojumā ir sadalītas pa pāriem. Siguldai pretī likta Itālijas pilsēta Matera.

Par Siguldu aptaujas veidotāji raksta, ka tā pazīstama kā „Latvijas Šveice” – gleznaina un šarmanta, ar viduslaiku pilsdrupām un leģendām apvītām alām. Sigulda tiek saukta par ziemas sporta un veselības centru, kurā kā centrālais objekts minēta Olimpiskā bobsleja trase. Pilsētas un Gaujas senlejas skati tiek dēvēti par idilliskiem un elpu aizraujošiem, bet viskrāšņāko iespaidu var gūt, izbraucot ar Latvijā vienīgo trošu vagoniņu pāri Gaujas senlejai.

Par Eiropas jaukāko mazpilsētu kā ceļojuma galamērķi var nobalsot šeit. Balsojums noslēgsies 14. februārī.

Tāpat izvēlēto pilsētu atbalstītāji aicināti popularizēt pilsētas savos sociālo tīklu kontos – „Facebook”, „Instragram” un „Foursquare”.

„Globalgrasshopper.com” ir ceļojumu portāls, ko ikdienā apmeklē 6600 apmeklētāju. Tas ir saņēmis vairākus apbalvojumus kā viens no labākajiem un kvalitatīvākajiem ceļotājiem veltītās informācijas sniedzējiem. Savās publikācijās to iesaka arī tādi ietekmīgi tūrisma nozares izdevumi kā „National Geographic” un „Lonely Planet”. Savukārt „Hotel.info” ir viens no lielākajiem viesnīcu rezervācijas portāliem pasaulē, kura datubāzē pieejamas vairāk nekā 250 tūkstoši viesnīcu.

0 komentāri

Komentāru nav