Ciklu „Sieviete un karš” noslēgs saruna par sievieti un armiju

Ciklu „Sieviete un karš” noslēgs saruna par sievieti un armiju
F64
Ar lekciju par sievietēm mūsdienu armijā Latvijas Kara muzejā trešdien, 5. februārī, noslēgsies izglītojošais cikls „Sieviete un karš”.

Lekcija un diskusija „Sieviete šodien. Sieviete armijā. Sieviete un miers” sāksies plkst. 18.00. Diskusijā piedalīsies dzejniece Inese Zandere un Latvijas Nacionālo bruņoto spēku pārstāve kapteine Liene Karale (Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba Operatīvās plānošanas departamenta Plānošanas pārvaldes Kaujas un mobilizācijas daļas vecākā virsniece) un majore Ērika Dilāne (Medicīnas nodrošinājuma centra komandiere).

Ieeja pasākumā – bez maksas. Diskusija norisināsies Latvijas Kara muzeja Konferenču zālē. Diskusijas moderatore – Līga Lakuča.

Jau ziņots, ka ideja par šāda pasākumu cikla rīkošanu radusies saistībā ar mūsdienu kameroperas iestudējumu „Līsistrate”, kurā iesaistījušies mākslinieki un mūziķi no Latvijas, Šveices un Vācijas. Tās pamatā ir Aristofāna luga „Līsistrate” (411. g. p.m.ē.), kas stāsta par dzīvesgudru un spēcīgu personību – sievieti, kura spēj mainīt pasauli sev apkārt un pārtraukt karu, panākot miera izlīgumu nevardarbīgām metodēm.

Līdz šim notikušās lekcijas par sievietēm Nacionālo partizānu karā, sievietēm izsūtījumā 1941. un 1949. gada deportācijās un sievietēm Otrajā pasaules karā.

Atgādinām, ka kameroperu diptihs „Līsistrate” pirmizrādi piedzīvos 14. un 15. februārī. Izrādes notiks Latvijas Dzelzceļa muzejā. „Līsistrate” iekļauta „Rīga 2014” programmas tematiskajā līnijā „Brīvības iela”.

0 komentāri

Komentāru nav