Konkursam „Riga Jazz Stage 2014” pieteikušies mūziķi no 17 valstīm

Konkursam „Riga Jazz Stage 2014” pieteikušies mūziķi no 17 valstīm
Publicitātes attēls
Starptautiskajam džeza mākslinieku konkursam „Riga Jazz Stage 2014”, kas šogad pulcēs jaunos džeza vokālistus un saksofonistus, pieteikušies talanti no 17 pasaules valstīm, kultūras portālu „Rīga 2014” informē konkursa rīkotāji no „Rīgas ritmiem”.

Konkursā piedalīsies mūziķi no ASV, Austrālijas, Armēnijas, Slovēnijas, Dānijas, Turcijas, Izraēlas, Vācijas, Lielbritānijas, Zviedrijas, Polijas, Krievijas, Somijas, kā arī Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Konkursa žūrija sāk darbu pie iesūtīto materiālu izvērtēšanas, un pavisam drīz tiks izziņoti tie pusfinālisti, kuri tiks uzaicināti piedalīties konkursa koncertos Rīgā no 3. līdz 5. aprīlim. Starptautisko konkursa žūriju veido mūzikas eksperti, festivālu direktori un žurnālisti no vairākām valstīm, tostarp maestro Raimonds Pauls (Latvija), Magnuss Palmkvists (Magnus Palmquist, Zviedrija), Artis Sīmanis (Latvija), Čaina Mozesa (China Moses, ASV), Māris Briežkalns (Latvija), Levons Malhasjans (Levon Malkhasyan, Armēnija), Stīvs Rubijs (Steve Rubie, Lielbritānija) un citi. 

Konkursa balvu fondu veido gan naudas balvas, gan arī uzaicinājumi uzstāties dažādos džeza festivālos un koncertos.

Atgādinām, ka „Riga Jazz Stage 2014” ir „Rīga 2014” programmas pasākums. Tas iekļauts tematiskajā līnijā „Dzintara ādere”.

Kā akcentē šīs tematiskās līnijas kuratore Vita Timermane-Moora, „Dzintara ādere” ir tematiskā līnija, kas atklāj tos zinātniskos un kultūras sasniegumus, kam ir izcilības un pasaules līmeņa pienesuma vērtība. Tas ir Rīgas, Latvijas ieguldījums pasaules kultūrā un cilvēces radošās darbības attīstībā. Tāpēc šī tematiskā līnija runā ne tikai par dzintaru kā unikālu materiālu, kas savulaik bijis zelta vērtē, iezīmējot tirdzniecības un kultūras apmaiņas kartē slaveno Dzintara ceļu, bet arī par iedvesmu un talantiem dažādās kultūras jomās jeb jauno Dzintara ceļu.

0 komentāri

Komentāru nav