Ūmeo: zeme, astoņi gadalaiki, māksla un cilvēks

Ūmeo: zeme, astoņi gadalaiki, māksla un cilvēks
30-08-2011 A+ A-

ES mājā otrdien, 6. septembrī, pulksten 18:30, Aspazijas bulvārī 28 notiks Mākslas tikšanās Eiropas gadalaiki: rudens.

Tālākā Eiropa. Ūmeo: zeme, astoņi gadalaiki, māksla un cilvēki.

ES mājā viesojas mākslinieces no Zviedrijas pilsētas Ūmeo. Par Ūmeo un Rīgas plāniem, Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu veidojot, stāstīs nodibinājuma „Rīga 2014” pārstāves Diāna Čivle un Aiva Rozenberga.

Helēna Vikstrēma (Helena Wikström) un Gerda Aurela (Gerd Aurell) ir no Ūmeo, kas sadarbībā ar Bolderājas grupu un Laikmetīgās mākslas centru līdz 2014.g.  attīstīs mākslas projektu, tiecoties apzināt upju deltas Rīgā un Ūmeo kā unikālas ekosistēmas un komplicētas ģeopolitiskās teritorijas. Šogad viņas piedalās festivālā Survival Kit.

Julgī Stalte pasākumā stāstīs par līvu un sāmu radniecību. No Ūmeo tālāk uz Zviedrijas ziemeļiem sākas sāmu teritorijas, un viena no Rīgas un Ūmeo sadarbības līnijām Eiropas kultūras galvaspilsētu projektā būs tieši līvu un sāmu sadarbība. Būs iespēja arī dzirdēt līvu/sāmu tradicionālo mūziku.

***

Nāc uz Eiropas Savienības mājas zināšanu, sarunu un mākslas istabām Rīgā, Aspazijas bulvārī 28, 1.stāvā! Pasākumi Eiropas Savienības mājā interesentiem pieejami bez maksas. Informācija: tālr. +371 6708 5445; www.esmaja.lv; esmaja@esmaja.lv

0 komentāri

Komentāru nav