Ditas Lūses gleznas būs skatāmas izstādē Barselonā

Ditas Lūses gleznas būs skatāmas izstādē Barselonā
Ditas Lūses arhīvs . mākslinieces Ditas Lūses darbi būs skatāmi Barselonā
22-04-2013 A+ A-
Atsaucoties britu izstāžu organizatora „Global Art Agency” uzaicinājumam, gleznotāja Dita Lūse piedalīsies starptautiskā modernās mākslas izstādē „Barcelona Showcase”, kas tiks atklāta 27. aprīlī slavenā kataloņu arhitekta Antoni Gaudi projektētajā mājā „Casa Batllo” Barselonā, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja māksliniece.

Izstādē piedalīsies astoņas mākslas galerijas un vairāk nekā 130 mākslinieku no četrdesmit pasaules valstīm, un izvietosies „Casa Batllodivos apakšējos stāvos. Izstādes laikā tiks apbalvoti labākie izstādes dalībnieki un tiks izdots katalogs gan digitālā, gan iespiedformā.

Dita Lūse izstādē piedalīsies ar četrām gleznām eļļas tehnikā ar sev raksturīgo ornamentu, gaismu un ēnu tēmu, kas pievērsusi skatītāju un mākslas interesentu uzmanību gan Latvijā, gan ārzemēs.

Dita Lūse. „Krēsli”. Ditas Lūses arhīvs

„Mani  saista vide, kas palīdz radīt dziļumu, izmantojot gaismu un telpas perspektīvu, un kura turklāt nes sevī papildu slodzi – vientulību un kultūras mantojumu,” saka Dita.

Māksliniece regulāri piedalās dažādos starptautiskos mākslas projektos: pirms nepilna mēneša viņa atgriezās no Venēcijas, kur piedalījās mākslas biedrības „Octopus” rīkotajā starptautiskajā izstādē LUCE (Gaisma) Palazzo delle Prigione.

Savukārt Silēzijas muzejā Katovicē tikko noslēgusies latviešu mākslinieku izstāde, ko rīkoja Agijas Sūnas mākslas galerija sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Polijā. Tajā piedalījās arī Dita ar saviem darbiem.

0 komentāri

Komentāru nav