Baroka mūzikas diena Liepājā

Baroka mūzikas diena Liepājā
Publicitātes foto
23-04-2013 A+ A-
27. aprīlī no plkst. 11.00 E. Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas zālē uz baroka meistarklasēm un plkst. 18.00 uz Heinriha Šica Dāvida psalmu koncertu Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē aicina Māra Kupča vadītais baroka orķestris „Collegium Musicum Riga”, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja orķestra pārstāvji.

Meistarklasēs piedalīsies baroka orķestra „Collegium Musicum Riga” solisti Anna Naudžūne, Austra Klotiņa (baroka vijoles), Danuta Ločmele (baroka čells), baroka oboja un traversflauta Kristīne Kupča, arī klavesīnists, diriģents un senās mūzikas pētnieks Māris Kupčs.

Mūziķi stāstīs par baroka mūziku, tās atskaņošanas principiem, ornamentāciju, arī demonstrēs baroka instrumentu iespējas, sniedzot iespēju gan jauniem topošajiem mūziķiem, gan arī citiem interesentiem uzzināt atšķirības starp mūsdienu mūzikas instrumentiem un baroka mūzikas autentiskajiem atskaņošanas principiem un tradīcijām.

Dienas otrajā pusē mākslinieki aicina doties uz Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāliatskaņojot Latvijā, šķiet, līdz šim nedzirdētu skaņdarbuvācu baroka mūzikas lielmeistara Heinriha Šica ciklu „Dāvida psalmi”. Šis darbs tapis laikā, kad Šics bijis Saksijas hercoga galma mūziķis. Darbs noteikti ierindojams pie maz atskaņotiem kora skaņdarbiem, jo vien nedaudzi no psalmiem piedzīvojuši savu atskaņojumu mūsdienās, kas visdrīzāk ir tieši sarežģītās rakstības dēļ. Mūziķi vēlas savus klausītājus iepriecināt ar salīdzinoši maz izmantotu paņēmienuatskaņojot šo darbu, dziedot katram izpildītājam savu partiju, arī ar solistu grupu un dublētām balsīm otrā korī. Tas ir Venēcijas skolai ļoti bieži izmantots paņēmiens, apvienojoties koriem kopā ar instrumentiem

Ieeja pasākumosbez maksas!

0 komentāri

Komentāru nav