Rīgas Mākslas telpa šogad piedāvās četrpadsmit dažādas izstādes

Rīgas Mākslas telpa šogad piedāvās četrpadsmit dažādas izstādes
LETA . Līdz 6. martam Rīgas Mākslas telpas Lielajā zālē apskatāma Latvijas mūsdienu grafikas māksla izstādē „Grafika-S”, bet kopumā šogad RMT piedāvās četrpadsmit izstādes
05-02-2014 A+ A-
Rīgas Mākslas telpas Lielajā un Intro zālē šogad būs skatāmas četrpadsmit izstādes, tika pavēstīts šodien notikušajā programmas atklāšanas pasākumā. „Tā ir tikai sakritība, ka šogad, kad Rīga kļuvusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu, mums paredzēti četrpadsmit mākslas projekti,” atklāšanas pasākumā teica režisore un prezentācijas vadītāja Kristīne Želve.

„Izstāžu programma raksturos Rīgas nozīmīgo starptautisko lomu Eiropas mākslas un kultūras procesos. Rīgas Mākslas telpā rīkotās izstādes papildinās daudzveidīgo kultūras notikumu programmu pilsētā un paplašinās zināšanas par mākslas procesiem gan Austrumu, gan Rietumu virzienā,” pavēstīja SIA „Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja un projektu atlases komisijas locekle Vineta Verika un atklāja, ka pieteikšanās 2015. gada izstāžu gada projektiem tiks izsludināta 30. maijā.

Savukārt atlases komisijas pārstāve un mākslas zinātniece Helēna Demakova norādīja – programma kopumā ir augstā līmenī, tomēr, viņasprāt, tā varējusi būt spilgtāka. „Mana favorīte ir izcilās krievu mākslinieces Olgas Černiševas zīmējumu personālizstāde. Esmu pārliecināta, ka Olga Černiševa ir viena no Krievijas un pasaules labākajām māksliniecēm.” Vēl Helēna Demakova atklāja, ka žūrija ļoti rūpīgi iedziļinājusies projektos, vērtējusi idejas un to, vai projektu iespējams īstenot. Viņa arī atzina, ka Maijas Tabakas un viņas laikabiedru – Rietumberlīnes mākslinieku – izstāde, kas tiks atklāta šā gada novembrī, varētu būt interesanta arī ārzemniekiem un ka to varētu piedāvāt izrādīšanai ārzemēs.

Atgādināsim, ka „Rīgas nami” izsludināja starptautisku mākslas projektu atlases konkursu Rīgas Mākslas telpas 2014. gada izstāžu programmas veidošanai. Konkursa mērķis bija izveidot kvalitatīvu izstāžu programmu, kas atbilstu pilsētas galvenās izstāžu zāles stratēģiskajiem uzdevumiem un iekļautos Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumu programmā.

Līdz 6. martam Lielajā zālē apskatāma Latvijas mūsdienu grafikas māksla izstādē „Grafika-S”, Intro zālē paralēli izstādīta Indriķa Ģelža personālizstāde „Precizējot izvirzītās versijas par vienu indivīdu (Nemanāma atšķirība)”, savukārt no 14. marta līdz 27. aprīlim Lielā zāle piedāvās izstādi „Re:visited” („Rīga 2014” projekts), kurā būs redzami mākslas darbi no pēdējo gadu nozīmīgākajām pasaules mākslas skatēm un biennālēm. Tajā pašā laikā Intro zālē būs apskatāma ukraiņu mākslinieka Jevgeņija Petrova personālizstāde „Petrova suņi”.

No 8. maija līdz 5. jūnijam „Rīgas Fotomēneša” laikā Lielajā zālē varēs aplūkot laikmetīgo Baltijas un Ziemeļvalstu fotogrāfijas izstādi „Urban Viewfinders” („Rīga 2014” projekts), savukārt Intro zālē būs apskatāma zviedru mākslinieka „Dawid” personālizstāde „Rust”. No 13. jūnija līdz 24. augustam Lielā zāle piedāvās iedziļināties Latvijas un Sibīrijas laikmetīgajā mākslā izstādē „Uz viļņa”, savukārt Intro zālē būs apskatāma krievu mākslinieces Olgas Černiševas personālizstāde „Zīmējumi”.

No 4. septembra līdz 26. septembrim Lielā zāle uzņems mūsdienu kultūras forumu „Baltā nakts”, savukārt Intro zālē būs apskatāma amerikāņu fotogrāfa Marka Šova Kenediju ģimenes fotogrāfiju izstāde. No 3. oktobra līdz 26. oktobrim Lielajā zāle būs apskatāma Krista Pudzena personālizstāde „Nobīde”, savukārt Intro zālē – Rasas Jansones personālizstāde „Barošanas migla”.

No 14. novembra līdz 2015. gada 8. februārim Lielajā zālē būs aplūkojama Maijas Tabakas un viņas laikabiedru – Rietumberlīnes mākslinieku – darbu izstāde. Intro zālē no 12. novembra līdz 7. decembrim norisināsies Ingas Brūveres izstāde „Diskrētais šarms”, savukārt no 12. decembra līdz 2015. gada 14. janvārim – Aijas Bley personālizstāde „Caurspīdīgs” („Rīga 2014” projekts).

Starptautiskajā mākslas projektu atlases konkursā Rīgas Mākslas telpas 2014. gada izstāžu programmas veidošanai tika iesniegti vairāki desmiti latviešu un ārvalstu mākslas projektu, ko pieteica Latvijas profesionālās mākslinieku un kultūras apvienības, Rīgas pašvaldība, nevalstiskās organizācijas, mākslinieki, kuratori un mākslas kolekcionāri. Iesniegtos projektus izvērtēja komisija: Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, mākslas zinātniece H. Demakova, kultūras ministres ārštata padomnieks Jānis Dripe, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes Kultūras projektu un pasākumu nodaļas vadītāja vietniece Dzintra Oga-Vasule, kā arī SIA „Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja Vineta Verika.

0 komentāri

Komentāru nav