Franču fotogrāfs uzsāk pārgājienu pāri Latvijai

Franču fotogrāfs uzsāk pārgājienu pāri Latvijai
Publicitātes attēls
06-02-2014 A+ A-
Šā gada 6. februārī pārgājienu pāris Latvijai uzsāk 43 gadus vecais franču fotogrāfs Stefans Sudjērs (Stephan Soudiere). Viņš ieplānojis ar kājām veikt vairāk nekā 500 kilometru garo ceļu no Bernātiem līdz Zilupei, vidēji dienā noejot aptuveni 20 kilometru.

Pārgājienu viņš uzsāks Latvijas tālākajā rietumu punktā jeb „Zaļajā starā” Bernātos un plāno līdz marta sākumam nokļūt līdz tālākajam punktam austrumos – Zilupes novada Pasienē. Ekspedīcijā viņš būs ekipējies tikai ar pašu nepieciešamāko ēst gatavošanai un nakšņošanai zem klajas debess, kā arī bruņojies ar savu pastāvīgo ceļabiedru – fotokameru.

Šajā pārgājienā viņš gatavojas izmēģināt ne tikai ekipējumu, bet arī savu sagatavotību ziemas pārgājienu veikšanā, lai jau nākamā gada sākumā vienatnē dotos gandrīz trīs gadus ilgā ekspedīcijā, pārceļojot Krievijas ziemeļus.

Par Latvijas pārgājienu Sudjērs veidos fotoreportāžu, kurā tiks iemūžināts mūsu valsts dabas skaistums ziemā un ceļā sastapto cilvēku kolorīts.

„Mani vienmēr ir vilinājusi dabas noslēpumainība un varenums, interesējuši nejauši sastapti cilvēki, jo sevišķi veci ļaudis, kuru sejās vienmēr slēpjas kāds stāsts. Tāpat mani aizrauj doma doties pārgājienos tieši ziemā. Kad pirms desmit gadiem pirmo reizi viesojos Latvijā, uzreiz iemīļoju šo zemi un brīdī, kad bija jāveic izmēģinājuma gājiens, lai sagatavotos nākamā gada ekspedīcijai, nebija divu domu, kurp doties,” savu izvēli pārceļot tieši Latviju skaidro Stefans Sudjērs.

Sudjērs fotoceļojumā plānojis izvest ikvienu interesentu, līdz šā gada nogalei veidojot ceļojošo izstādi, kā arī bildes publicējot savā blogā.

Stefans Sudjērs pēc izglītības un pamatprofesijas ir jurists un strādājis ne tikai Francijā, bet arī Luksemburgā un Apvienotajā Karalistē.

Taču ar laiku viņš sapratis, ka viņa aicinājums ir būt par fotogrāfu, šajā profesijā Stefans guvis panākumus dzimtajā Francijā.

Kā otru kaislību viņš akcentē došanos pārgājienos ar kājām, ko praktizē regulāri Francijas Alpos, līdzīgi kā to ir darījis Marokā, Gruzijā, arī Krievijā, kas viņu saista ar plašumu un neskarto dabu. Taču, lai sagatavotos lielajai ekspedīcijai, Sudjērs izvēlējies jau iemīļoto Latviju, kur viesojies daudzas reizes, tuvāk iepazīstot galvaspilsētu Rīgu, Jūrmalu, Cēsis, Siguldu, Kuldīgu, Pāvilostu un citas vietas.

0 komentāri

Komentāru nav