Daugavpils teātris piedāvās septiņas izrādes trīs valodās

Daugavpils teātris piedāvās septiņas izrādes trīs valodās
Publicitātes foto . skats no Daugavpils teātra izrādes „Vosorys saulgrīžu burvesteibys”
22-04-2013 A+ A-
Daugavpils teātris, vēloties iepazīstināt plašāku skatītāju loku ar savu veikumu, pirmo reizi Rīgā rīkos Daugavpils teātra dienas, kuru laikā trīs dažādos Rīgas teātros būs skatāmas septiņas izrādes trīs dažādās valodās, šodien žurnālistiem stāstīja teātra direktors un mākslinieciskais vadītājs Oļegs Šapošņikovs. Daugavpils teātra dienas Rīgā notiks no 3. līdz 20. maijam.

Šajā laikā Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde latviešu valodā „Meli”, Viljama Šekspīra luga latgaļu valodā „Vosorys saulgrīžu burvesteibys”, izrāde „Grega dienasgrāmata” latviešu valodā un „Otrais šāviens” krievu valodā, savukārt Dailes teātrī būs skatāms Raimonda Paula mūzikls krievu valodā „Dāmu paradīze”, bet Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī tiks demonstrēta izrāde „Biznesa klases palāta” un „Melu detektors”, kas iestudētas krievu valodā.


 

Skats no Daugavpils teātra izrādes „Meli”. Publicitātes foto

„Šo gadu varētu pasludināt par Daugavpils gadu, jo saistībā ar šo pilsētu 2013. gadā daudzas nozīmīgas lietas notiks pirmo reizi. Pirmo reizi tiks rīkotas Daugavpils teātra dienas Rīgā, arī pēc pāris dienām pilsētā tiks atklāts Rotko mākslas centrs. Pirmo reizi šajā gadā teātrī esam iestudējuši Šekspīra darbu latgaliešu valodā, ko vedīsim novērtēt arī Rīgas skatītājiem,” sacīja teātra vadītājs. Vēl viņš norādīja, ka Daugavpils teātra viesizrāžu laikā garantē skatītājiem labi pavadītu laiku, taču, ja tas nebūs, teātris būtu gatavs atdot atpakaļ par biļetēm iztērēto naudu.

Latvijas Nacionālās operas soliste un Daugavpils teātra muzikālā vadītāja Ilona Bagele neslēpa, ka viņas favorīts ir mūzikls „Dāmu paradīze”, kurā skanēs komponista Raimonda Paula mūzika dzīvajā izpildījumā [un šajā uzvedumā piedalīsies arī pati Bagele]. Tāpat dziedātāja iesaka noskatīties Šekspīra iestudējumu latgaliešu valodā, jo šajā izrādē sajutusi tādu emocionālo gaisotni, kādu līdz šim nebija piedzīvojusi, skatoties izrādes.

Lietuviešu rokdziedātājs Jeronīms Miļus Raimonda Paula mūziklā „Dāmu paradīze”. Foto: Rīga-2014


Rīgā skatāmās Daugavpils teātra izrādes iestudējis Šapošņikovs, Harijs Petrockis un Ivars Lūsis. Izrādēs bez Daugavpils teātra aktieriem piedalīsies arī Jānis Jarāns, Andris Bulis un populārais lietuviešu rokdziedātājs Jeronīms Miļus.

Rīkojot Daugavpils teātra dienas Rīgā, teātris vēlas pievērst skatītāju uzmanību un akcentēt, ka reģioniem arī ir iespēja piedalīties sabiedrības integrācijas procesos, saliedējot Latvijas tautu un veicinot reģionālās mākslas pieejamību galvaspilsētā, tādējādi radot valstiski nozīmīgu kultūras pasākumu.

Tāpat Daugavpils teātris vēlas lauzt sabiedrībā izveidojušos stereotipu, ka šajā teātrī netiek iestudēta augstvērtīga māksla, tādēļ teātris dodas uz Rīgu un aicina skatītājus vispirms noskatīties izrādes, lai pēc tam spriestu par redzēto.

Biļetes uz Rīgā gaidāmajām Daugavpils teātra izrādēm iepriekšpārdošanā var iegādāties „Biļešu paradīzes” un „Biļešu servisa” tirdzniecības vietās.

0 komentāri

Komentāru nav