Trīs Latvijas fotogrāfi nominēti Pasaules fotogrāfijas balvai

Trīs Latvijas fotogrāfi nominēti Pasaules fotogrāfijas balvai
F64 . Fotogrāfe Iveta Vaivode
06-02-2014 A+ A-
Trīs Latvijas fotogrāfi šonedēļ tikuši nominēti prestižajai 2014. gada „Sony Pasaules fotogrāfijas balvai” (Sony World Photography Awards), kas ir viens no pasaules vadošajiem fotogrāfu konkursiem, liecina informācija interneta žurnālā „fotokvartāls.lv”.

Profesionāļu kategorijā nominēta fotogrāfe Iveta Vaivode, darbu sērija par Latgali cīnīsies par galveno balvu sadaļā „Dzīvesveids” (Lifestyle).

Savukārt amatieru kategorijā fotoentuziastiem izvirzīti Olga Astratova un Mihails Ignats – konceptuālās un ceļojumu fotogrāfiju kategorijās.

Visi Latvijas fotogrāfu darbi līdz ar citiem konkursantu darbiem no 1. līdz 18. maijam tiks izstādīti Londonas Somerseta namā 2014. gada „Sony Pasaules fotogrāfijas balvas” izstādē.

Kopumā konkursam tika pieteikti aptuveni 140 000 darbi no 166 valstīm, kas ir augstākais pieteikumu skaits septiņu gadu laikā, kopš tiek piešķirta balva. Darbus izvērtēja fotoindustrijas ekspertu žūrija.

Uzvarētāji tiks paziņoti 18. martā, un katrs saņems jaunāko „Sony” digitālās attēlveidošanas aprīkojumu. Vairāk par „Sony Pasaules fotogrāfijas balvu” lasi konkursa oficiālajā mājaslapā.

Atgādinām, ka „Rīga 2014” programmā ir vairāki Latvijas fotogrāfijai veltīti pasākumi, kas domāti gan profesionāļiem, gan amatieriem – Pašportetu darbnīca, fotokonkurss „iRIGA” un citi, savukārt maijs Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā pasludināts par „Rīgas Fotomēnesi”. Vairāk par „Rīga 2014” fotoprojektiem lasi šeit!

0 komentāri

Komentāru nav