Aprīlī Rīgā koncertēs „High Wolf” no Francijas

Aprīlī Rīgā koncertēs „High Wolf” no Francijas
Publicitātes foto
06-02-2014 A+ A-
Rīgā, Kaņepes Kultūras centrā, 10. aprīlī koncertu sniegs franču jaunās psihedēliskās mūzikas pārstāvis „High Wolf”. Koncerts notiek sērijā „Zemlika atgādina”, kurā koncertē iepriekš mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālos „Zemlika” Durbē uzstājušies mākslinieki, kultūras portālu „Rīga 2014” informē koncertsērijas un festivāla organizatori „SKYR”.

Interviju ar festivāla „Zemlika” organizatoru Miku Magoni lasi mūsu portālā šeit!

Aiz skatuves vārda „High Wolf” slēpjas franču mūziķis Maksims Primo (Maxime Primault), kurš, citējot pašu mākslinieku, mūzikā jauc „kosmiskas skaņu cilpas, šņākuļojošas ģitāras un trokšņainas sintezatoru skaņas ar mistiskām vokalīzēm un eksotisku cilšu ritmiku”.

Kopš izdevniecības „Not Not Fun” izdotās mūziķa pirmās audiokasetes 2009. gadā, „High Wolf” atrodas ceļā. Koncerti notikuši dažādās pasaules malās, bijuši radošie braucieni uz tālām pasaules vietām un regulāra sadarbība ar domubiedriem mūsdienu psihedēliskajā un „citādajā” mūzikā – „Sun Araw”, „Eternal Tapestry”, „Gnod” un daudziem citiem. Tā kļuvusi par franču ikdienu.

„Viņam piemīt iedzimta spēja atrast un notvert toņus, kas sekmē ieslīgšanu transcendencē.

Bet paši „High Wolf” skaņdarbi rosina sajūtu, ka tie plūst no aizlaikiem, un viņam bijusi tā laime tiem pieskarties uz īsu brīdi pirms tie aizmirdz tālā nebūtībā,” apmēram tā savulaik rakstījis kāds mūzikas apskatnieks un tieši tā „High Wolf” mūzika izklausās.

Kopš viesošanās Durbē „High Wolf” ir izdevis vairākus jaunus ierakstus, tostarp albumu „Kairos/ Chronos” (izdevniecība „Not Not Fun”) pagājušā gada jūnijā. Žurnāls „SPIN” pēc iepazīšanās ar albuma materiālu „High Wolf” nosauca par „franču klaidoni, drone čali, kurš savos atmosfēriskajos darbos nebaidās iespricēt arī melodiju un ritmu”.

Biļetes uz koncertu 10. aprīlī Kaņepes Kultūras centrā Rīgā nopērkamas internetā – www.bezrindas.lv. Šobrīd to cena ir 5 eiro, bet, tuvojoties koncertam, biļetes kļūs dārgākas. Ņemot vērā koncerta norises vietas ietilpību, pārdošanā stingri ierobežots skaits biļešu.

„High Wolf” koncerts Rīgā ir otrais no vairākiem pasākumiem sērijā „Zemlika atgādina”, jo tieši mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālā „Zemlika” 2012. gadā Durbē viņš sniedza savu līdz šim vienīgo koncertu Baltijas valstīs, kļūstot par vairāku festivāla apmeklētāju patīkamāko pārsteigumu.

0 komentāri

Komentāru nav