„Rīga 2014” programma – multimediālie projekti

„Rīga 2014” programma – multimediālie projekti
F64
Joprojām turpinot iepazīstināt ar „Rīga 2014” programmas pasākumiem, šoreiz piedāvājam multimediālo projektu apkopojumu.

* „Zoon in a Zoot-suit” – izstāde, dienasgrāmata un simpozijs

„kim?” Laikmetīgās mākslas centrs. Līdz 16. martam

Projekta „Gaidot... (Kādas idejas arheoloģija)” ietvaros notiks viena no jaunlaiku nozīmīgākā filozofijas sacerējuma – nīderlandiešu filozofa Benedikta Spinozas darba „Ētika” – aktualizēšana, vizualizēšana un pārkārtošana. Idejas autors – filozofs Ainārs Kamoliņš.

Tematiskā līnija „Okeāna alkas”.

 

* „Mihails un Mihails spēlē šahu”

Latvijas Nacionālās operas Jaunā zāle. 12., 13., 21. marts; 7. un 10. jūnijs

Pasaules pirmizrāde jaunā latviešu komponista Kristapa Pētersona operai „Mihails un Mihails spēlē šahu”, kas veltīta Burvim no Rīgas – pasaules čempionam šahā Mihailam Tālam. Iestudējuma radošajā komandā piedalīsies arī diriģents Ainārs Rubiķis, Londonā rezidējošais latviešu horeogrāfs Kirils Burlovs, režisors Viesturs Meikšāns, scenogrāfs Reinis Suhanovs un franču videomākslinieks Karloss Franklins (Carlos Franklin). Opera tiks iestudēta krievu valodā.

Tematiskā līnija „Dzintara ādere”.

* „Es, patērētājs”

Vieta tiks precizēta. 21.–22. marts

Sadarbībā ar britu mākslas un klimata organizāciju „TippingPoint” rīkotais mākslinieciski zinātniskais simpozijs „Es, patērētājs” atraktīvā veidā ar instalācijām, lekcijām, diskusijām, izrādēm, filmu programmu un interaktīvām akcijām pētīs mūsdienu cilvēka apsēstību ar iepirkšanos un materiālo labumu, meklējot idejas un risinājumus ilgtspējīgam patēriņam nākotnē.

Tematiskā līnija „Izdzīvošanas komplekts”.

 

* „Liktens lietu muzejs”

„Stūra mājā” Brīvības ielā. 30. aprīlis – 30. oktobris

„Liktens lietu muzejs” aicina rīdziniekus ekspozīcijai pieteikt sev svarīgus priekšmetus un lietas, uzticot jaunajam muzejam dzīvesstāstus, kas saistīti ar priekšmetiem, kas mainījuši viņu dzīvi un vienmēr bijuši līdzās. 2014. gadā tiks vērtas durvis jaunam personīgās vēstures priekšmetu muzejam, kuru rīdzinieki būs veidojuši paši. Jaunā interaktīvās sociālās komunikācijas forma ieved priekšmetu un lietu pasaulē, veidojot ekspozīciju, kas cieši saistīta ar cilvēka dzīvi. Ekspozīciju papildinās videoekrāni ar priekšmetu stāstiem. Tiks arī izdota grāmata „Liktens lietas”, kas apkopos spilgtākos stāstus un priekšmetu attēlus. Projekta autore ir režisore un žurnāliste Ilona Brūvere. Mākslinieks – Artis Rutks.

Tematiskā līnija „Brīvības iela”.

* Sajūtu konteineri

Vieta tiks precizēta. 1. maijs – 1. jūnijs

Projekta „3D karnevāls” ietvaros tiks prezentēts 3D vizualizāciju labirints – ceļojums caur sajūtu istabām jeb „Sajūtu konteineri”. To tapšanā piedalās: Antra Cilinska, Roberts Rubīns, Didzis Eglītis, Kaspars Braķis, Didzis Jaunzems, Elizabete Nīmane, Aija Liepiņa un Ingus Josts.

Tematiskā līnija „Rīgas karnevāls”.

 

* Ziedoņdārza stāsti

Ziedoņdārzs. 1.–30. maijs

Projekta „Ziedoņdārza stāsti” ietvaros mēneša garumā katru darba dienu parkā notiks aktivitātes dažādām vecuma grupām. Pirmdienas būs Iepazīšanās dienas, otrdienas – Rotaļu dienas, trešdienas – Sajūtu, bet ceturtdienas – Sarunu dienas. Piektdienās plānoti daudzveidīgi Neparasto dienu pasākumi, kurus rīkos Latvijas Kultūras koledžas studenti sadarbībā ar profesionāliem māksliniekiem, fotogrāfiem, mūziķiem un citām ap Ziedoņdārzu dzīvojošajām radošajām personībām.

Tematiskā līnija „Ceļu karte”.

* „Lauki”

LNMM izstāžu zāle „Arsenāls”; „RIXC” Mediju telpa; Spīķeru radošais kvartāls. 15. maijs – 3. augusts

Starptautiskā mediju mākslas izstāde „Lauki” iepazīstinās ar mākslas un tehnoloģiju zinātnes paralēlām attīstības līnijām. Izstādē būs skatāmi gan vēsturiski darbi no dažādām Eiropas muzeju un galeriju kolekcijām, kas aplūko to, kā zinātnes izgudrojumi un mediju tehnoloģijas tikušas izmantotas 20. gadsimta mākslā, kā arī apmeklētāji varēs iepazīt visjaunākās tendences jaunu pieeju un formu meklējumos 21. gadsimta mākslas praksēs Latvijā, Baltijā, Eiropā un pasaulē. Izstādi papildinās festivāls „Māksla+Komunikācija” ar performancēm, radošām darbnīcām, eksperimentālu filmu programmu, konferenci un mākslinieku prezentācijām.

Tematiskā līnija „Izdzīvošanas komplekts”.

 

* Mūsdienu mākslas projekts „Alternatīvais flīģelis”

Koncertzāles „Baltais flīģelis” zāle un āra terase. 30. maijā plkst. 19.00.

Koncertzālē viena vakara gaitā no plkst. 19.00 notiks vairāki jaunās mūzikas virzienu koncerti brīvdabā, koncertzāles terasē notiks modernās dejas izrāde, un vakara noslēgumā tiks atskaņots pasūtījuma darbs „Koncerts septiņiem sintezatoriem III”, ko veido elektroniskās mūzikas komponists, grupas „Dzelzs vilks” mūziķis Kaspars Tobis, kurš ir arī viens no projekta „Dabas koncertzāle” autoriem.

* „21. gadsimta saturs”

Latvijas Nacionālā bibliotēka. 15. septembris; 15. oktobris; 15. novembris; 15. decembris

Akadēmisko lasījumu „21. gadsimta saturs” dalībnieki būs Eiropas „gaišākie prāti” – Nobela prēmijas laureāti literatūrā, pasaulē atzīti literatūrkritiķi, rakstnieki, pētnieki, mākslinieki, izdevēji, jauno mediju pārstāvji u. c. Lasījumos būs iespējams piedalīties ne tikai klātienē: organizatori nodrošinās lekciju visplašāko pieejamību tiešsaistes režīmā, tā manifestējot Rīgu kā 2014. gada „Eiropas domas galvaspilsētu”. Literatūra, vēsture, socioloģija, grāmatu māksla, jaunie mediji, izglītība, tradīcija... Norises datums var tikt mainīts.

Tematiskā līnija „Okeāna alkas”.

 

* „Dzidrums”. Seriāls

Vieta tiks precizēta. 17. oktobrī plkst. 21.00  un 18. oktobrī plkst. 15.00.

„Tenso” Eiropas kamerkora darbnīcu noslēgumā Rīgā 17. oktobrī plkst. 21.00 un 18. oktobrī plkst. 15.00 kora pirmā vērienīgā kopdarba pirmatskaņojums – multimediāls iestudējums „Dzidrums. Seriāls”. Šis aizraujošais, interaktīvais nakts ceļojums telpā skars aktuālu tēmu – sabiedrības manipulāciju ar mediju starpniecību: procesu, kurā piedalās arī māksla. Iestudējuma veidotāji: diriģents un muzikālais vadītājs Kaspars Putniņš, komponists Kristaps Pētersons, režisore Zane Kreicberga, ģitārists Kaspars Zemītis un DJ Monsta (Uldis Cīrulis).

Tematiskā līnija „Dzintara ādere”.

* „Staro Rīga 2014”

Rīgas pilsētvide. 14.–18. novembris

Gaismas festivāla „Staro Rīga” laikā Rīgā tiek izgaismoti dažādi objekti, kas aplūkojami gan tuvumā, gan no attāluma, gan kā pilsētas ainavas sastāvdaļa. Ēku fasādes, tilti, pieminekļi vai parki kļūst par gaismas un video tehnoloģiju izstādes objektiem un gaismas instalāciju ekspozīcijām. Objektus papildina muzikālas un teatrālas norises. „Staro Rīga” apmeklētājs nav tikai vērotājs, bet gan gaismas spēļu dalībnieks, aktīva līdzdarbošanās nereti ir objekta realizācijas pamatā.

Festivāls ar īpaši krāšņu programmu iekļauts 2014. gada programmā un notiks jau septīto reizi.

Tematiskā līnija „Rīgas karnevāls”.

0 komentāri

Komentāru nav