„Rīgas festivāls” uzņemts Eiropas Festivālu asociācijā

„Rīgas festivāls” uzņemts Eiropas Festivālu asociācijā
F64 . VSIA „Latvijas Koncerti” mākslinieciskais direktors Guntars Ķirsis
23-04-2013 English A+ A-
„Rīgas festivāls” pagājušajā nedēļā uzņemts Eiropas Festivālu asociācijā (EFA) un ir līdz šim pirmais un pagaidām vienīgais Latvijas kultūras forums, kas uzņemts šajā organizācijā, kultūras portālu „Rīga 2014” informē festivāla rīkotāji VSIA „Latvijas Koncerti”.

Balsojums par „Rīgas festivāla” uzņemšanu noticis 19. aprīlī Granādā, Spānijā, Eiropas Festivālu asociācijas 2013. gada ģenerālajā asamblejā.

„Rīgas festivāla” mākslinieciskais vadītājs, VSIA „Latvijas Koncerti” direktors Guntars Ķirsis neslēpj gandarījumu par EFA balsojumu: „Dalība Eiropas Festivālu asociācijā pavērs plašas sadarbības iespējas ar citiem Eiropas festivāliem kopprojektu veidošanā un apmaksātu menedžmenta meistarklašu rīkošanā, kā arī piedāvās jaunas iespējas Latvijas mūzikas eksporta attīstībai.”

Eiropas Festivālu asociācijas 2013. gada ģenerālā asambleja un konference notika Granādā no 18. līdz 21. aprīlim, un šogad to rīkoja viens no senākajiem asociācijas biedriem – Granādas starptautiskais mūzikas un dejas festivāls.

Tā bija iespēja 145 dalībniekiem (62 festivālu pārstāvjiem) no 35 valstīm tikties ar saviem kolēģiem – festivālu direktoriem –, lai profesionālā atmosfērā dalītos ar idejām, pieredzi un aktualitātēm, vērtētu festivālu pienesumu un meklētu jaunus iedvesmas avotus mūsdienu pasaulē.

Eiropas Festivālu asociācija ir vecākais kultūras tīkls Eiropā, kas apvieno prestižākos festivālus Eiropā un ārpus tās robežām. Zināmākie asociācijas biedri ir „BBC Proms”, „Berliner Festspiele”, Briseles BOZAR, „Chorégies d’Orange”, Edinburgas festivāls, Eksanprovansas festivāls, Flandrijas festivāls, Lucernas festivāls, Prāgas pavasaris”, Reikjavīkas mākslu festivāls, Rosīni operfestivāls Pezāro, Sanktpēterburgas „Baltās naktis”, Valonijas festivāls.

Asociācija dibināta 1952. gadā Ženēvā, un tā bija izcilā diriģenta Igora Markeviča un ievērojamā filozofa Denī de Ružmona (Rougemont) kopīga iniciatīva. Kopš tās dibināšanas asociācija no 15 biedriem izaugusi par dinamisku tīklu, kas pārstāv vairāk nekā 100 mūzikas, dejas, teātra un daudznozaru festivālu, valsts svētku asociācijas un kultūras organizācijas no 43 valstīm.

Jau ziņots, ka trešo gadu vasaras sākumu Rīgā ieskandinās vērienīgākais klasiskās mūzikas notikums Baltijā – „Rīgas festivāls”. Tas šogad notiks no 3. līdz 20. jūnijam, pulcējot izcilākos Latvijas un pasaules māksliniekus. Koncertos uzstāsies Vestards Šimkus un Baiba Skride, „Lielās mūzikas balvas 2012” laureāte akordeoniste Ksenija Sidorova, Latvijas Radio koris un Valsts Akadēmiskais koris „Latvija", pianists Juris Žvikovs, dziedātājs Renārs Kaupers, Latvijas sitaminstrumentu zvaigznes, kanādiešu mecosoprāns Miša Brigergosmane, Lietuvas Nacionālais simfoniskais orķestris u. c. 

Biļetes uz „Rīgas festivāla” koncertiem pieejamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav