Iznācis žurnāla „Kino Raksti” dubultnumurs

Iznācis žurnāla „Kino Raksti” dubultnumurs
Publicitātes foto
08-02-2014 A+ A-
Jaunais žurnāls „Kino Raksti” nāk klajā kā dubultnumurs 128 lappušu apjomā, rezumējot pagājušo 2013. gadu un iesākot jauno, 2014. gadu, pavēstīja žurnāla redaktore Kristīne Matīsa.

Žurnāla aktuālā tēma – pārmaiņas filmu nozares vadībā un gada nogalē notikusī Latvijas Kinematogrāfistu savienības pilnsapulce. Rubrikā „Latvijas intervija” – producents Gatis Upmalis, kurš ar savu projektu „Dvēseļu putenī” sacēla vētru kino sabiedrībā un ārpus tās. Recenziju blokā – Pēteris Krilovs par filmām „Atmodas antoloģija” un „Mana koka stāsts”, Agris Redovičs par piecām dokumentālajām filmām LTV atbalstītajā ciklā „Latvijas kods”, vēl arī raksti par Latvijā uzņemto spāņu spēlfilmu „Kosmonauts” un apvienības „Skilluminati” pirmajām urbānā frīstaila filmām.

Ieskatoties 2014. gadā, „Kino Raksti” publicē īsu pārskatu par visiem kinodzīves notikumiem, kas sagaidāmi Rīgā kā Eiropas kultūras galvaspilsētā, plašāk aprakstot Rīgas Kino muzeja izstādi un filmu programmu „Kino trofejas”, savukārt Marta Bite skaidro, kas ir līdzdalības video un kā tas realizējas Nacionālā Kino centra organizētajā projektā „Rīgas kino”.

Rezumējot 2013. gada festivālu dzīvi, Anita Uzulniece raksta par Karlovi Variem, Monreālu un Toronto, Sanita Grīna – par Amsterdamas IDFA, kur pabija Ivars Seleckis ar filmu „Kapitālisms Šķērsielā”; Amanda Boka no „2Annu” komandas intervē trīs Fantāzijas filmu festivālu vadītājus no Zagrebas, Londonas un Hāpsalu Igaunijā, bet Māris Prombergs no „Kino Bizes” Tallinas festivālā „Black Nights” satiek meksikāņu režisoru Alfredo Kastruitu.

Starptautiskas parādības ir arī avangarda kino, ar kuru iepazīstina kanādiešu režisors un lektors Pjērs Liks Vajankūrs (viņu intervē Dace Lea Briede) un somu videomāksliniece Eija Lisa Ahtila, kuras izstādi Helsinkos apskatījusi Kristīne Želve. Par pasaules kino raksta arī kinokritiķis Dmitrijs Rancevs, kura uzmanības lokā šoreiz Mihaels Haneke, Lorāns Kantē un Fransuā Ozons.

Žurnāls „Kino Raksti” 2013. gadu aizvada, godinot vairākas šajā gadā nosvinētas jubilejas – muzikoloģes Ligitas Vidulejas ieguldījumu Latvijas kino vēsturē analizē Anita Uzulniece un Ingrida Zemzare, Tautas frontes dibināšanas kongresā 1988. gadā runu saka Juris Podnieks, bet kinoteātra „Splendid Palace” jubileju svin Rīgas Kino muzeja komandas savāktās kinoteātra darbinieku atmiņas.

Kinozinātniece Dita Rietuma atvēlējusi žurnālam apjomīgu fragmentu no savas nupat iznākušās grāmatas, atklājot, kur Latvijas filmās meklējams „film noir”; šajā žurnāla numurā arī noslēgums izsmeļošajam Agra Redoviča pētījumam par pēdām, ko Imants Ziedonis atstājis Latvijas kinematogrāfijā.  

Žurnāls „Kino Raksti” iznāk ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, nopērkams preses tirdzniecības vietās, „Jāņa Rozes” un „Valtera & Rapas” grāmatnīcās, kinoteātrī „K.Suns”, galerijā „Istaba”, „Satori” un „Lukabukas” grāmatnīcās un citur, internetā – apgāda „Mansards” mājaslapā (turpat arī to iespējams abonēt).

0 komentāri

Komentāru nav