„Lielmežģis” Esplanādē – prāta un ķermeņa veiklības spēles

„Lielmežģis” Esplanādē – prāta un ķermeņa veiklības spēles
F64
23-04-2013 A+ A-
Rīgas centrā, Esplanādē, svētdien, 28. aprīlī, plkst. 12.00 notiks akcija „Lielmežģis”, kuras laikā tiks izveidots lielākais „Lielmežģa” (plašāk pazīstams kā spēle „Twister”) laukums, un līdzīgi jau šim izveidotajam jaunvārdam tiks latviskoti ikdienas valodā bieži lietotie svešvārdi. Arī vārdu „akcija” vajadzētu latviskot! Uz pasākumu pavasarīgi priecīgā gaisotnē aicina „Rīga 2014” brīvprātīgie.

Akcija notiks tai vispiemērotākajā laikā – Lielajā talkā attīrīta vide un prāts, un noslēdzas radošuma nedēļa „radi! 2013”.

„Lielmežģa” (Twister) spēles laukumus katram interesentam  kopā ar „Rīga 2014” brīvprātīgajiem būs iespēja izveidot uz vietas no iepriekš sarūpētiem materiāliem. Var nākt individuāli vai komandās līdz četriem cilvēkiem. Mežģīt ķermeni varēs gan savam priekam, gan piedaloties turnīrā. Veiklākajiem tiks piešķirtas balvas!

Prāta mežģīšana, latviskojot svešvārdus, notiks kopā ar Latvijas Universitātes profesori Janīnu Kursīti, viņas doktorantiem un Ansi Bogustovu. Varēs latviskot jau iepriekš iesūtītos vārdus, kā arī ieteikt vārdus uz vietas. Visus jaunvārdus vēlāk varēs apskatīt „Jaunā svešvārdu tulceņa 1. netaustāmajā sējumā” „Rīga 2014” portālā www.riga2014.org. Arī prāta mežģīšanā sumināsim labākos!

Gatavojoties „Lielmežģim”, „Rīga 2014” aicina iesūtīt vārdus, ko latviskot un, ja iespējams, piedāvāt arī savus jaunvārdus pa e-pastu: lielmezgis@riga2014.org. Jau saņemti vārdi „bezē”, „kultūra”, „šokolāde” – vai tiem rodams latviskāks variants? Ko darīt ar tādiem vārdiem kā „twisteris”, „feisbuks”, „printeris”, „numurs” un „pica”? Izskanējis jau arī piedāvājums „autobusa šoferis” latviskot kā „lielizmēra cilvēku pārvadājamā četrriteņu iekšdedzes dzenuļa vadītājs”.

Pasākums notiks zīmīgā vietā – laukumā pie Raiņa pieminekļa –, jo Rainis savā daiļradē latviešu valodu bagātinājis ar tādiem vārdiem kā mīla, veldze, tāle, brīve, dāsns, degsme, plūsma, spozme, vēlme, atspulgs, ilgas, kaisle un daudziem citiem, bez kuriem valoda mūsdienās nebūtu iedomājama.

„Rīga 2014” brīvprātīgo akcija „Lielmežģis” notiks svētdien, 28. aprīlī, Esplanādē no plkst. 12.00 līdz 14.00. Piedalīties aicināts ikviens!

0 komentāri

Komentāru nav