Pirmizrāde iestudējumam par dzejnieci Mirdzu Ķempi

Pirmizrāde iestudējumam par dzejnieci Mirdzu Ķempi
Publicitātes foto
10-02-2014 A+ A-
Benjamiņu namā – bijušajās Rakstnieku savienības telpās – šā gada 1. un 2. martā plkst. 19.00 notiks iestudējuma „DZEJNIECE. Mirdzas Ķempes mīlestība” pirmizrāde, kultūras portālu „Rīga 2014” informē nodibinājuma „Mūzikas un mākslas atbalsta fonds” pārstāve Laila Baumane.

Titullomu iestudējumā spēlēs aktrise Raimonda Vazdika, viņas partneri – Andris Bulis un Ģirts Šolis, kurš ir arī izrādes režisors.

Izrādē par kādreiz leģendāro Tautas dzejnieci savienoti fakti no viņas dzīves, dzejas motīvi, dokumentāli kinokadri un Edgara Mākena („Gaujarts”, „Manta”) īpaši rakstītas dziesmas, kam pavadījumu ieskaņojusi grupa „Gaujarts”. Kostīmus veidojusi Anna Heinrihsone.

„DZEJNIECE. Mirdzas Ķempes mīlestība” ir Viļņa Vēja lugas atkārtots uzvedums. 2011./2012. gada sezonā tā bija skatāma Nacionālā teātra Aktieru zālē ar nosaukumu „Īsie zibsnīgie mirkļi”. Izrāde izpelnījās skatītāju un kritikas atsaucību, tika nominēta vairākām „Spēlmaņu nakts” balvām.

Vilnis Vējš par lugu saka: „Darbība notiek 50. gados, kad Mirdza Ķempe ir, kā pati izteikusies, „ne jauna, ne veca”, bet vientuļa un jau sacerējusi testamentu. Negaidīti viņas mājās un arī dzīvē ienāk Linards Naikovskis – izskatīgs jauns cilvēks, kurš drīz vien kļūst par dzejnieces vīru. Viņam izveidojas saspīlētas attiecības ar Ķempes uzticamo šoferi Žani, un arī sarežģījumi laulības dzīvē nav tālu...”

Dzejniece Mirdza Ķempe (1907–1974) bija spilgta parādība latviešu literatūrā. Sākusi rakstīt pirmskara Latvijā, viņa piedzīvoja evakuāciju uz Krieviju, traģisku dzīvesbiedra Erika Ādamsona nāvi un padomju laika cenzūras ierobežojumus.

Dzejniece gan tajos iejutās, sacerēdama pasūtījuma dzejoļus, par ko izpelnījās dažādus apbalvojumus un pat Tautas dzejnieces titulu.

Liela daļa viņas dzīves norisinājās Rakstnieku savienībā, vietā, kur tagad norisināsies izrāde, audzinot jaunos dzejniekus. Ķempe arī bija pirmā, kura pēc kara atļāvās izdot mīlas lirikas krājumu. Vai slavenā dzejniece dzīvoja dubultu dzīvi – kādu motīvu vadīta?

Izrādi producē nodibinājums „Mūzikas un mākslas atbalsta fonds”, kam ir vairāku gadu pieredze dažādu kultūras projektu īstenošanā, tostarp izrāžu – „Benjamiņa. Kā dzīvot modernam cilvēkam”, „Pauļuks. Rāmji”, „Parīze–Rīga–Parīze”, „Lauva ziemā”, „Jaucības un nejaucības” u. c.

Biļetes uz izrādi iepriekšpārdošanā nopērkamas „Biļešu servisa” kasēs un www.bezrindas.lv. Vietu skaits ierobežots.

0 komentāri

Komentāru nav