Bostonas publika un kritiķi ar atzinību novērtē Andra Pogas sniegumu

Bostonas publika un kritiķi ar atzinību novērtē Andra Pogas sniegumu
Kaspars Teilāns . Diriģents Andris Poga
10-02-2014 A+ A-
23., 24. un 25. janvārī LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga diriģēja savu šīs ziemas sezonas vienīgo koncertsēriju ar Bostonas Simfonisko orķestri. Programmu ievadīja uvertīra Riharda Vāgnera operai „Rienci”, pēc tam skanēja Vitolda Lutoslavska Klavierkoncerts (solists – amerikāņu pianists Gariks Olsons), savukārt koncerta otrajā daļā Andris Poga un BSO atskaņoja Dmitrija Šostakoviča 15. simfoniju.

Recenzijās un blogos, kas lasāmi vietnēs www.bostonglobe.com un artsfuse.org, slavēta Andra Pogas lieliskā tehnika un teicamais diriģenta instinkts. Recenzents Džonatans Blumhofers sava teksta noslēgumā izsaka cerību, ka Poga viesosies pie BSO pults arī nākamajās sezonās, jo sevišķi ar tādām programmām kā nule izskanējusī. Andra Pogas veikumu Bostonā katrs var novērtēt pats, klausoties sestdienas koncerta radioieskaņojumu, kas pieejams Bostonas Simfoniskā orķestra mājaslapas sadaļā „Media".

Andris Poga ir Bostonas Simfoniskā orķestra diriģenta asistents kopš 2012./2013. gada sezonas. Atgādināsim, ka 2014./2015. gada sezonas sākumā orķestra galvenā diriģenta amatā stāsies Andris Nelsons. Šis fakts lika janvāra koncerta publikai starpbrīžos kaismīgi diskutēt, kurš no abiem latviešu Andriem šovakar īsti diriģē.

Tuvākie koncerti Latvijā Andrim Pogam plānoti LNSO sezonas noslēgumā – 23. maijā Lielajā ģildē un 24. maijā Latgales vēstniecībā „Gors”. Programmā – Ferenca Lista Pirmais klavierkoncerts, kur solists būs Čīlē dzīvojošais latviešu pianists Armands Ābols, un Pētera Čaikovska Piektā simfonija, kuru Andris Poga ar lieliem panākumiem diriģēja 2013. gada rudenī Elizejas lauku teātrī, pie „L'Orchestre de Paris” diriģenta pults aizstājot sasirgušo vecmeistaru Žoržu Pretru.

Biļetes uz šiem koncertiem pieejamas Lielās ģildes biļešu kasē, „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā.

Informācija par biļetēm pa tālr.: 67213643 vai rakstot uz e-pastu.

0 komentāri

Komentāru nav