Pavasara svētki Ģertrūdes ielas teātrī

Pavasara svētki Ģertrūdes ielas teātrī
Epp Kubu
23-04-2013 A+ A-
Ģertrūdes ielas teātrī (ĢIT) no 25. aprīļa līdz 2. maijam norisināsies Pavasara svētki, kuru laikā varēs noskatīties četras izrādes, piedalīties valodas maratonā un klātienē dzirdēt leģendārās somu grupas „Cleaning Women” koncertu, kultūras portālu „Rīga 2014” informē ĢIT pārstāvji.

25. aprīlī plkst. 19.00 un 26. aprīlī plkst. 17.00 varēs noskatīties humora pilno izrādi „Pietiekami labs”, kas 26. aprīlī tiks spēlēta angļu valodā, piedaloties Latvijas izrāžu skates programmā, ko apmeklēs skatuves mākslas profesionāļi no ārvalstīm. Izrādes idejas autors un režisors ir Andrejs Jarovojs; horeogrāfijas autore Kristīne Vismane; lomās: Katrīna Albuže un Kristīne Vismane.

Paralēli 25. aprīlī no plkst. 09.00 līdz 23.00 norisināsies „Atvērtā valodas telpa”, kurā gaidīs visus, sākot no pašiem mazākajiem, lai atvērtu durvis, iepazītu un draudzētos ar valodu. Latviešu valodas aģentūra gādās par programmu visas dienas garumā – būs pasakas, spēles, konkursi, sacensības, sarunas, diskusijas, lekcijas, dzeja, deja, dziesma, modernās tehnoloģijas, improvizācija, un visa pamatā – vārds. Dalība pasākumā bez maksas.

Pavasara svētki turpināsies 28. aprīlī plkst. 19.00 emociju metamorfozes dejas un mūzikas valodā izrādē „3/4 ūdens” ar virtuozās koklētājas Laimas Jansones oriģinālmūziku dzīvajā izpildījumā. Izrādes horeogrāfiju veidojusi Agnese Bordjukova; dejo: Elīna Breice un Sintija Siliņa; mūzika: Laima Jansone.

Savukārt 29. un 30. aprīlī plkst. 19.00 tiks demonstrēta mītiskā pasaules skatījumā un folklorā sakņotā izrāde „Deviņi”, mīts par radīšanu. Izrāde bez teksta. Izrādes ideja un režija: Inga Tropa; spēlē: Lauma Balode un Emīls Kivlenieks; dzīvā skaņa: Arvīds Augšups.

Pavasara svētku izrāžu skate izskanēs 1. maijā plkst. 19.00 ar dejas izrādi „Rezervisti”, kas stāstīs par tiem, kas ir ceļā uz izlaušanos. Izrādes horeogrāfijas autore ir Elīna Lutce; dramaturģija: Inga Gaile; dejo: Katrīna Albuže, Eva Vancāne, Kristaps Ceļmalnieks un Sergejs Taraseņa.

Pavasara svētku noslēgumā 2. maijā plkst. 20.00 – somu grupas „Cleaning Women” koncerts. Kā par grupu raksta mūzikas žurnāls „Wire”: „Dzīvajā viņi ir absolūts spridzeklis! ..pārsteidzoši oriģināls industriāla art house skanējums”.

Biļetes uz izrādēm un koncertu nopērkamas www.bezrindas.lv un galerijā „Istaba” , individuālas un grupu rezervācijas git@git.lv

Ģertrūdes ielas teātris atrodas Ģertrūdes ielā 101a, iekšpagalma mājā.

0 komentāri

Komentāru nav