„Ziemeļblāzmā” – romantiskās operetes „Klīvija” pirmizrāde

„Ziemeļblāzmā” – romantiskās operetes „Klīvija” pirmizrāde
Publicitātes foto . Silga Tīruma
11-02-2014 A+ A-
Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” sestdien, 16. februārī, plkst. 17.00 pirmizrādi piedzīvos Rīgas Muzikālā teātra iestudējums – Niko Dostāla romantiskā operete „Klīvija”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē teātra pārstāvji.

Jauniestudējumā piedalās Latvijā pazīstamu mākslinieku ansamblis – Klīvijas lomā iejutīsies šobrīd Parīzē dzīvojošā un pasaulē koncertējošā Silga Tīruma, kā arī latviešu operdziedātājas Sonora Vaice un Inga Šļubovska, savukārt viņu skatuves partneri būs – Ingus Pētersons un Nauris Indzeris.

Izrādē piedalīsies arī Baiba Berķe, Marlēna Keine, Kārlis Rūtentāls, Emīls Kivlenieks, Juris Ādamsons, Andris Lapiņš, Jānis Kirmuška, Juris Strenga, Jānis Skanis, Zigurds Neimanis un Voldemārs Šoriņš, orķestris, koris un dejotāji.

 

Kopā ar režisoru Induli Smiltēnu jauniestudējuma radošajā komandā ir producente Agija Ozoliņa-Kozlovska, diriģents Guntars Bernāts, mākslinieciskais konsultants Jānis Kaijaks (seniors), scenogrāfs Jānis Jansons, kostīmu māksliniece Elita Patmalniece, kā arī horeogrāfi Agris Daņiļevičs un Vita Bekmane.

Klīvijas personāži satiekas mazas valstiņas Boligvajas pierobežā. Miljardieris Potertons angažējis slavenus Holivudas aktierus jaunai, romantiskai filmai, kas tiek uzņemta Dienvidamerikā, Kordiljeru kalnu pakājē.

Pēkšņi galvenās lomas tēlotāja, slavena filmu aktrise Klīvija saņem vēstuli no ekrāna partnera Benka, kurā viņš paziņo, ka filmas uzņemšana ir tikai aizsegs lielam un bīstamam darījumam. Benks tajā atsakās piedalīties un ir atgriezies mājās. Tajā pašā laikā Boligvajā notiek apvērsums un varas maiņa. Miljardieris Potertons, vienojoties ar iepriekšējo valdību, ir nopircis lietošanas tiesības apjomīgām un ienesīgām raktuvēm un minerālavotiem, kas viņam tagad pēc apvērsuma vairs nav pieejami. Turklāt viņam liegta ieeja valstī…

Rīgas Muzikālajā teātrī topošais Niko Dostāla operetes „Klīvija” jauniestudējums tā radošajai grupai ir aizraujošs mīlestības darbs operetes žanrā. Izrādes režisors Indulis Smiltēns izveidojis multimediālu skatuves mākslas darbu, diriģenta Guntara Bernāta interpretācijā, ar Agra Daņiļeviča horeogrāfiju, Elitas Platmalnieces kostīmiem, Jāņa Jansona scenogrāfiju un asociatīviem fona videosižetiem, mūsu laika noskaņām atbilstošā intonācijā.

Kā sola iestudējuma veidotāji, izrāde uzrunās skatītāju tieši šodienas situācijā, risinot mūžīgos ego izaicinājumus, savstarpējo attiecību nianses un personības veidošanās noslēpumus.

Caur smeldzīgu un arī draisku humoru, skatītāji varēs identificēt cilvēciskās vājības un netikumus, bet, kā jau operetes žanrā pienākas, problēmas tiks atrisinātas un pozitīvais, godīgais triumfēs.

Tuvākās Niko Dostāla operetes „Klīvija” izrādes kultūras pilī „Ziemeļblāzma” 23. februārī, 30. martā un 27. aprīlī. Bet jau drīzumā Rīgas Muzikālais teātris ar „Klīvijas” izrādēm iepriecinās skatītājus arī citur Latvijā, pirmā viesizrāde notiks 1. martā Krustpilī.

Rīgas Muzikālais teātris ir jauns, inovatīvs teātris, kas top atsaucoties pieaugošajam skatītāju pieprasījumam pēc kvalitatīva operetes un mūziklu žanra piedāvājuma. Rīgas Muzikālais teātris ir ar lielu apņēmību atgriezt Latvijas publikai opereti. Šobrīd teātrim nav savu telpu, tomēr laikā no 2006. līdz 2009. gadam ir iestudētas tādas pazīstamas operetes kā F. Lehāra „Grāfs fon Luksemburgs”, J. Štrausa „Čigānu barons”, I. Kalmana „Bajadēra” un „Cirka princese”, uzvedums „Karmena” pēc Ž. Bizē operas motīviem, kā arī vairākas koncertprogrammas. Teātra iestudējumus noskatījušies jau vairāk nekā 30 000 skatītāju. Kopš 2013. gada teātra juridiskais pamats ir nodibinājums „Latvijas Operetes fonds”.

Biļetes uz izrādi „Klīvija” nopērkamas „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav