Latviešu mūziķi koncertēs Romā un Sočos

Latviešu mūziķi koncertēs Romā un Sočos
Publicitātes foto . Ērģelniece Kristīne Adamaite un saksofonists Artis Sīmanis
11-02-2014 A+ A-
Laikā, kad visas pasaules uzmanība Krievijai un Sočiem pievērsta kā XXII Ziemas olimpisko spēļu mājvietai, kā alternatīvu sporta programmai sevi piesaka Soču Starptautiskais ziemas mākslas festivāls (Seventh International Winter Arts Festival). Pasaulslavenā altista un diriģenta Jurija Bašmeta mākslinieciskajā vadībā tas notiek jau septīto gadu pēc kārtas, un šogad tajā iekļauta arī izcilās latviešu ērģelnieces Ivetas Apkalnas koncertprogramma „Around Organ”.

Koncertā, kas notiks sestdien, 15. februārī, Soču Kamermūzikas un ērģeļu zālē, pasaulslavenā mūziķe atskaņos gan skaņdarbus ērģelēm solo, gan muzicēs kopā ar vijolnieku Andreju Poskrobko un altistu Andreju Usovu, kā arī latviešu saksofonistu Arti Sīmani. Līdz ar baroka un romantisma laikmeta ērģeļmūzikas šedevriem programmā iekļauti arī latviešu komponistu darbi saksofonam un ērģelēm: Pētera Vaska „Musique du soir” un Ērika Ešenvalda „Laudate Dominum”.

Latviešu komponistu mūzika ērģelēm un saksofonam šomēnes skan arī Itālijā, Svētās Cecīlijas konservatorijā. Piektdien, 21. februārī, Lielās mūzikas balvas laureāti un ilggadēji saspēlēs meistari – ērģelniece Kristīne Adamaite un saksofonists Artis Sīmanis – Romā atskaņos Pētera Vaska „Te Deum” un Aivara Kalēja tokātu par korāļa „Gods Dievam augstībā” tēmu, kā arī Riharda Dubras koncertu alta saksofonam un ērģelēm „Cantus orationis” un Emīla Dārziņa „Melanholisko valsi”.

Papildu informācija atrodama šeit.

0 komentāri

Komentāru nav