Silto laikapstākļu dēļ atcelti Rīgas skijoringa svētki

Silto laikapstākļu dēļ atcelti Rīgas skijoringa svētki
Irena Mathuse
Februārim netipiski silto laikapstākļu dēļ 15. februārī plānotie Rīgas skijoringa svētki uz Daugavas ledus ir atcelti.

Taču ziemas karnevāls, neņemot vērā pavasarīgo laiku, notiks, un visi rīdzinieki, kā arī pilsētas viesi ir gaidīti Esplanādē, kur sestdien no plkst. 17.00 norisināsies festivāls „Rīgas ziemošanās 2014”.

„Rīgas ziemošanās” dos iespēju ikvienam gan mākslas darbnīcās, gan prāta spēlēs satikties un iedraudzēties ar Rīgas simboliem, kuri, kā izrādās, tik daudz jauna, nezināma un aizraujoša mums var pavēstīt par Rīgu. Kā zināms, par Rīgas galveno simbolu pērn tika ievēlēts Rīgas kanāla bebrs, kurš arī piedalīsies visās izdarībās un centīsies sadraudzēties ar pasākuma apmeklētājiem.

Esplanādē varēs izstaigāt sešas aktivitāšu takas, kas balstītas uz rakstnieka Sergeja Timofejeva un mākslinieka Reiņa Pētersona neparastajiem „Rīgas stāstiem” par Rīgas kanāla bebru, Melno kaķi, Lielo Kristapu, Pētergaili un Skursteņslauķiem. Tāpat varēs ieteikt jaunus Rīgas simbolus nākamajiem „Rīgas stāstiem”. Uz „Rīgas ziemošanās” skatuves uzstāsies grupas „Carnival Youth”, „Oranžās brīvdienas”, „Gapoljeri”, „Pulsa efekts”, kā arī Goran Gora. Koncertprogrammas noslēgumā uzstāsies grupa „Bermudu divstūris”. 

„Rīgas ziemošanās” ir Eiropas kultūras galvaspilsētas tematiskās līnijas „Rīgas karnevāls” notikumi, kas bagātina Rīgas kultūras norises ziemas periodā.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav