Dziesmu un deju svētkos darbosies ap 500 brīvprātīgo

Dziesmu un deju svētkos darbosies ap 500 brīvprātīgo
F64
23-04-2013 A+ A-
XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku veiksmīgas norises nodrošināšanai Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar nodibinājumu „Rīga 2014” piesaistījis arī brīvprātīgos, kas darbosies Rīgā no 30. jūnija līdz 7. jūlijam, kultūras portālu „Rīga 2014” informēja Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Pirmssvētku laikā brīvprātīgajiem vairākas reizes mēnesī notiks mācības, kurās viņi padziļināti iepazīs Dziesmu svētkus, pasākumu norises vietas, organizēšanas pamatus, arī veiks kopsaliedēšanas uzdevumus.

„Brīvprātīgo pieteikšanās noritēja zibenīgi. Tas liecina gan par sabiedrības aktivitāti un vēlmi līdzdarboties, gan arī par Dziesmu un deju svētku nozīmību un popularitāti.

Vislielākā brīvprātīgo interese ir par iespēju līdzdarboties lielajos pasākumosdeju lieluzvedumā „Tēvu laipas”, noslēguma koncertā „Līgo” un koru karos, bet vislielākais brīvprātīgo skaits darbosies gājiena laikā – 160 brīvprātīgo.

23. aprīlī sešos vakarā pie Mežaparka Lielās estrādes 1. vārtiem tiksimies ar tiem brīvprātīgajiem, kas pieteikušies jau 1. kārtā, sāksim aktīvu gatavošanos un iedziedāsim brīvprātīgo svētku zīmi,” stāsta brīvprātīgo darba koordinators Jānis Vītols.

Svētku laikā plānots nodarbināt apmēram 500 brīvprātīgo, kas būs iesaistīti koordinētās brīvprātīgo misijās. Dziesmu un deju svētkos brīvprātīgie darbosies svētku atklāšanā, koru karos, dziesmu un deju koncertos, konkursos, gadatirgū, deju lielkoncertā, noslēguma koncertā, sadziedāšanās un citas aktivitātēs.

Dziesmu un deju svētku brīvprātīgajiem būs iespēja iesaistītes arī Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada pasākumos, tostarp Pasaules koru olimpiādē, kas ir pasaulē vērienīgākais koru sadziedāšanās pasākums un, pulcējot apmēram 20 000 dziedātāju no visas pasaules, 2014. gada jūlijā notiks Rīgā.

XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki notiks no 2013. gada 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Svētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku – kolektīvi no Latvijas (vairāk nekā 1600, tostarp 100 mazākumtautību kolektīvu un individuālie izpildītāji skatēs), latviešu diasporas (57) un ārvalstīm (28).

0 komentāri

Komentāru nav