Ineses Galantes fonds meklēs Latvijas klasiskās mūzikas talantus

Ineses Galantes fonds meklēs Latvijas klasiskās mūzikas talantus
Jānis Saliņš . Ineses Galantes fonda rīkotā talantu konkursa preses konference
Pasaulslavenās latviešu operdziedātājas Ineses Galantes dibinātais fonds izsludinājis klasiskās mūzikas talantu konkursu „Ineses Galantes talanti.lv”, kurā tiks meklēti Latvijas klasiskās un džeza mūzikas talanti, ko parādīt gan Latvijas, gan pasaules publikai, tika pavēstīts trešdien notikušajā preses konferencē.

„Gribas, lai Latvija pasaulē arī turpmāk ir pazīstama ar saviem māksliniekiem. Šo dārgakmeņu Latvijā ir daudz, kaut arī esam maza valsts. Taču mūsu vārds jebkuras valsts orķestrī vai operā ir kā zīmogs, un es vēlos, lai tas skan vēl spožāk,” pauda Inese Galante, akcentējot, – jaunajā konkursā varēs piedalīties interesenti no visas Latvijas, turklāt vokālistiem nebūs vecuma ierobežojuma. Viņa arī piebilda, ka bieži vien daudzi izpildītāji grib iet un sevi parādīt, taču viņi jau ir vecāki par 25 gadiem, tādēļ šīs iespējas ir ierobežotas. „Aicinām piedalīties tos, kuri jūt, ka viņi bez skatuves nevar dzīvot, un viņiem ir, ar ko apburt pasauli,” teica Inese Galante, norādot, ka konkursā tiks vērtēta personība, repertuāra izvēle, kā arī mākslinieciskais un tehniskais izpildījums.

Konkurss norisināsies četrās kategorijās. Vokālisti tiks vērtēti klasiskajā un džeza kategorijā, savukārt starp instrumentālistiem atsevišķās kategorijās tiks vērtēti mūzikas skolu audzēkņi un mūzikas vidusskolu audzēkņi. Pieteikšanās konkursam jau ir sākusies (tā notiks līdz 31. martam), un konkurss noslēgsies maija otrajā pusē.

 

Lai piedalītos konkursa „Ineses Galantes talanti.lv” pirmajā kārtā, līdz 31. martam dalībniekiem konkursa mājaslapā ir jāiesūta saite uz video („Youtube”) ar brīvas izvēles programmas ierakstu līdz 10 minūtēm, elektroniski aizpildīta anketa, CV un fotoattēls. Sākot ar 15. aprīli, konkursa mājaslapā notiks publikas balsojums kategorijā „Publikas simpātija”.

Savukārt konkursa otrajā kārtā dalībniekiem būs jāatskaņo divi kontrastējoši skaņdarbi, kuru garums ir līdz 15 minūtēm, turklāt neviens no tiem nedrīkst būt iepriekš iesūtīts. Maija sākumā paredzēta noklausīšanās Rīgā, Rēzeknē, Ventspilī un Cēsīs. Otrās kārtas konkursa rezultāti mājaslapā tiks paziņoti 12. maijā.

Konkursa trešajā kārtā, kas 18. maijā norisināsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, būs jāatskaņo divi kontrastējoši skaņdarbi, kuru garums ir līdz 15 minūtēm (viens no skaņdarbiem var būt no iepriekšējām kārtām), un šo uzstāšanos vērtēs kompetenta žūrija, kuras sastāvs tiks paziņots atsevišķi. Diena noslēgsies ar divpadsmit laureātu apbalvošanu.

 

Katrā kategorijā tiks apbalvotas pirmās trīs vietas. Pirmās vietas ieguvējs saņems diplomu, 500 eiro, mācību stipendiju 100 eiro mēnesī (pusgadu), kā arī uzaicinājumu uzstāties festivālā „Summertime – aicina Inese Galante” Dzintaru koncertzālē 2014. gada augustā; otrās vietas ieguvējs – diplomu, 300 eiro, mācību stipendiju 100 eiro mēnesī (pusgadu), kā arī uzaicinājumu uzstāties Ineses Galantes fonda rīkotajos koncertos, savukārt trešās vietas ieguvējs izpelnīsies diplomu, 100 eiro un mācību stipendiju 100 eiro mēnesī (pusgadu). Apkopojot publikas balsojuma rezultātus, tiks piešķirta „Publikas simpātiju balva” – ceļojuma dāvanu karte.

„Konkursa misija ir atrast labākos no labākajiem Latvijas dārgakmeņiem, lai viņus atbalstītu, motivētu un sniegtu viņiem palīdzību,” vēlreiz akcentēja Inese Galante, apsolot, ka pasākuma rīkotāji arī pēc konkursa sekos līdzi jaunā talanta gaitām, lai vajadzības gadījumā atbalstītu.

Konkursu rīko Ineses Galantes fonds sadarbībā ar „Olainfarm”; to atbalsta „Rietumu Bankas” Labdarības fonds, kā arī Latvijas Pašvaldību savienība.

0 komentāri

Komentāru nav