Aktuālās modes vēsmas no Horvātijas. „Habitus Baltija 2013”

Aktuālās modes vēsmas no Horvātijas. „Habitus Baltija 2013”
Publicitātes foto . „Habitus Baltija” uzvarētājs Matja Čops no Horvātijas un viņa kolekcija
Pagājušajā nedēļas nogalē, 20. aprīlī, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notika jauno modes mākslinieku konkurss „Habitus Baltija 2013”. Šoreiz 44 jauno modes dizaineru konkurencē uzvaras laurus plūca un konkursa „Grand Prix” ieguva Matija Čops no Horvātijas, bet par „Labāko skolu” tika atzīts Eiropas Dizaina institūts Romā.

Jaunā modes dizainera, Zagrebas Tekstiltehnoloģiju universitātes studenta Matijas Čopa kolekcija „Object 12-1” („Objekts 12-1”) ieguva gan publikas apbrīnu, gan augstāko žūrijas vērtējumu individuālajā konkursā.

Grand Prix ieguvējs, „Habitus Baltija"

„Habitus Baltija 2013” labākās kolekcijas autors balvā saņēma metālmākslinieka Māra Šustiņa veidoto statueti un iespēju mēnesi papildināt zināšanas Eiropas Dizaina institūta Barselonā vasaras kursos, modes portāla „Not just a Label” balvuekskluzīvu interviju, arī iespēju nākamajā gadā ar savu jauno tērpu kolekciju atklāt konkursu „Habitus Baltija 2014”.

Savukārt 10 skolu konkurencē par labāko tika atzīts Eiropas Dizaina institūts Romā, kas tikai par vienu punktu pārspēja Latvijas Mākslas akadēmiju. Labākā skola balvā saņēma Grand Prix” statueti un sertifikātu dalībai „ERKI” modes skatēs Tallinā, Igaunijā, divām personām.

Labāko skolu pārstāvēja talantīgi un daudzsološi modes dizaineri Serdžo Kampēze (kolekcija: „Immortality Of The Spirit” („Gara nemirstība”)) un Italo Marselja (kolekcija: „Damned Paris” („Nolādētā Parīze”)), kurš kļuva arī par otrās vietas ieguvēju, trešajā vietā atstājot Latvijas Mākslas akadēmijas pārstāvi Edīti Treiju (kolekcija „Kalitāns”). Italo Marselja balvā saņēma modes inkubatora „Fashion Enter” atbalstu un ielūgumu dalībai Krakovas modes balvas ceremonijā, kas notiek Krakovas Modes nedēļā. Savukārt Edītei Treijai tika dāvāta iespēja jau maijā prezentēt „Kalitānu” modes konkursā „Meļņica Modi” Minskā, Baltkrievijā.

Edīte Treija „Kalitāns”

Reinis Ratnieks (LMA) par savu vīriešu apģērbu kolekciju „...” saņēma speciālbalvu – sertifikātu dalībai NABA vasaras kursos Milānā, Itālijā, savukārt Beata Guzinska, kura šobrīd dzīvo Lielbritānijā, par kolekciju „KASH” saņēma modes inkubatora „Fashion Enter” balvu.

Kā pēc konkursa atzina žūrijas priekšsēdētāja Lara Araņjo Džilji, „Habitus Baltija 2013” bijis ļoti labi un profesionāli organizēts. Pēc viņas domām, konkursā piedalījušies ļoti daudz talantīgu studentu, un ikvienam no viņiem bija iespēja uzvarēt. Tērpu kolekcijas izcēlušās ar dažādiem un kvalitatīviem audumiem, interesantām krāsu kombinācijām un formām.

Lara Araņjo Džilji akcentēja, ka mode nav tikai apģērbs, mode ir valoda, un viņa ir pārliecināta, ka ikviens no konkursa dalībniekiem, turpinot strādāt, sasniegs augstas virsotnes. „Es ticu jaunai paaudzei un esmu pārliecināta, ka šādas sacensības jaunajiem modes dizaineriem ir ļoti svarīgas. Turklāt ir būtiski savu darbību saistīt ne tikai ar Eiropu, bet doties arī ārpus tās robežām, jo pasaulei ir nepieciešama jauna modes vīzija, un šie jaunie modes dizaineri noteikti ir uz to spējīgi,” pauda Lara Araņjo Džilji, kura ir arī Eiropas Dizaina institūta Romā Modes katedras vadītāja.

Konkursā „Habitus Baltija 2013” piedalījās 44 modes dizaineri no Horvātijas, Igaunijas, Itālijas, Kazahstānas, Krievijas, Latvijas,  Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Somijas, Ukrainas un Ungārijas, bet par labākās skolas titulu konkurēja 10 augstskolas – Ālto Universitātes Mākslas un dizaina skola (Somija), Eiropas Dizaina institūts Romā (Itālija), starptautiskā modes augstskola „ESMOD” (Oslo, Norvēģija), Krakovas Mākslas un modes dizaina skola (Polija), Igaunijas Mākslas akadēmija, Tallinas Lietišķo zinātņu universitāte (Igaunija), Viļņas Mākslas akadēmija un Viļņas Mākslas akadēmijas Telšu fakultāte (Lietuva), Latvijas Mākslas akadēmija un Rīgas Tehniskā universitāte (Latvija).

0 komentāri

Komentāru nav