„Teātris.zip” piedāvā Krodera iestudēto izrādi „Ķiršu dārzs”

„Teātris.zip” piedāvā Krodera iestudēto izrādi „Ķiršu dārzs”
Publicitātes foto . Skats no Valmieras teātra izrādes „Ķiršu dārzs”
13-02-2014 A+ A-
Sestdien, 15. februārī, plkst. 21.45 Latvijas Televīzija ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu raidījumu ciklā „Teātris.zip” piedāvās izrādi „Ķiršu dārzs” un sarunas pirms televīzijas pirmizrādes. Savukārt plkst. 21.25 „Teātris.zip” studijā viesosies Krodera iemīļotie aktieri, Valmieras teātra pāris – Ieva Puķe un Krišjānis Salmiņš.

Izrāde „Ķiršu dārzs” bija nominēta Latvijas Teātra gada balvai „Spēlmaņu nakts” 2008./2009. gada sezonā septiņās kategorijās – „Gada dramatiskā teātra izrāde”, „Gada režisors” (O. Kroders), „Gada aktrise” (Ieva Puķe par Raņevskas lomu), „Gada aktieris otrā plāna lomā” (Rihards Rudāks par Firsa lomu), „Gada jaunie skatuves mākslinieki” (Inga Siliņa par Aņas lomu, Māra Siliņa par Duņašas lomu, Kārlis Neimanis par Trofimova lomu).

 

Režisors Oļģerts Kroders bija iestudējis visas Antona Čehova „lielās lugas” (un dažas pat vairākas reizes), izņemot „Ķiršu dārzu” – pēdējo lugu, ko dramaturgs uzraksta īsi pirms nāves 44 gadu vecumā. Režisora daiļrade vienmēr bijusi sabiedrībai aktuāla, un 2009. gadā, kad visus mūs skāra krīzes jēdziens gan materiāli, gan filozofiski, bija īstais laiks iestudēt „Ķiršu dārzu” – komēdiju par to, kā izplēn ideāli, izput vecā vai iedomātā bagātība.

0 komentāri

Komentāru nav