Gija Kančeli: „Tas ir liels gods – sadarboties ar Raimondu Paulu!”

Gija Kančeli: „Tas ir liels gods – sadarboties ar Raimondu Paulu!”
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Gija Kančeli un Raimonds Pauls jaunā CD prezentācijā
Šajās dienās Latvijā viesojas ievērojamais gruzīnu komponists Gija Kančeli, lai nosvinētu kopdarba – jaunā albuma „R. Pauls Plays G. Kancheli” – klajā nākšanu. Jauno albumu izdevis „Mūsdienu mūzikas centrs”.

Ceturtdien notikušajā albuma prezentācijā Raimonds Pauls, kurš kopā ar Māri Briežkalnu (sitaminstrumenti) un Andri Grunti (kontrabass) ieskaņojis jauno kompaktdisku, pastāstīja: „Tā kinomūzika, ko Gija ir radījis un kas skan jaunajā albumā, ir šedevrs, un par šo mūziku viņu apskaužu. Tāpēc jutos ļoti laimīgs, ka Gija man uzdāvināja nošu burtnīcu ar mūziku no dažādām filmām, kuru kopā ar izciliem mūziķiem varēju iespēlēt tepat Latvijas Radio studijā. Manuprāt, cilvēkiem šo mūziku varētu būt interesanti paklausīties.”

 

Arī Gija Kančeli pauda gandarījumu par iespēju sadarboties ar Raimondu Paulu, atgādinot, ka pirmo reizi Paula uzstāšanos dzirdējis apmēram pirms sešdesmit gadiem, kad jaunais talantīgais pianists viesojās Gruzijā. „Tad pirmoreiz dzīvē man bija iespēja dzirdēt džezu – mūziku, kas tolaik Padomju Savienībā bija aizliegta. Vēl dažus gadus vēlāk rakstīju mūziku filmai „Esmu izmeklētājs”. Tā tika ierakstīta Tallinā un Rīgā, tādēļ lūdzu, lai ierakstā piedalās Raimonds Pauls. Tad arī sākās mūsu draudzība.”

Reiz Kančeli iedevis Paulam nošu burtnīcu ar kinomūziku. „Pēc laiciņa jutos ļoti pārsteigts, uzzinot, ka šī mūzika ir ierakstīta. Nu ir iznācis arī kompaktdisks, un man tas ir patiešām liels gods, ka manas attiecības ar dzīvo leģendu – Raimondu Paulu – ir piedzīvojušas šādu kulmināciju.”

 

Jaunajā albumā iekļauta 21 kompozīcija no Gijas Kančeli milzīgā mūzikas devuma: gan mūzika no teātra izrādēm, kuras iestudējis izcilais gruzīnu režisors Roberts Sturua, gan daļa no 60 kinofilmām sarakstītās mūzikas, tostarp „Mimino”, „Karalis Līrs”, „Divpadsmitā nakts”, „Kino” u. c.

Ieraksts tapis sadarbībā ar „Olainfarm” un „Avertis”.

0 komentāri

Komentāru nav