Berlīnes kinofestivāla galveno balvu saņem ķīniešu režisors

Berlīnes kinofestivāla galveno balvu saņem ķīniešu režisors
EPA/LETA . Berlīnes kinofestivāla galveno balvu saņēma ķīniešu režisors Diao Jiņaņs par filmu „Black Coal, Thin Ice” („Melnā ogle, trauslais ledus”)
16-02-2014 A+ A-
Prestižā Berlīnes kinofestivāla galveno balvu – „Zelta lāci” – sestdien saņēmusi ķīniešu režisora Diao Jiņaņa filma „Bai Ri Yan Huo” („Black Coal, Thin Ice” – „Melnā ogle, trauslais ledus”).

Filma vēsta par bijušo policistu alkoholiķi, kurš iesaistās sērijveida slepkavību izmeklēšanā. Galveno lomu kinolentē atveido aktieris Liao Faņs, kurš saņēma „Sudraba lāci” par labāko vīrieša lomas tēlojumu. „Ir patiešām grūti noticēt, ka šis sapnis ir piepildījies,” saņemot prestižo balvu, sacīja Diao.

„Black Coal, Thin Ice” ir pirmā ķīniešu filma, kas uzvarējusi Berlīnes kinofestivālā kopš 2007. gada, kad „Zelta lāci” saņēma režisora Vana Guaņaņa filma „Tuya De Hunshi” („Tuya's Marriage”).

Āzijas kino triumfu papildināja arī balva par labāko aktrises darbu, kuru saņēma japāniete Hauru Kuroki par lomu japāņu klasiķa Joši Jamadas filmā „The Little House” („Mazā māja”).

Pie balvām tikuši arī amerikāņu režisoru Ričarda Linklatera un Vesa Andersona darbi. Andersons saņēma Lielo žūrijas balvu par filmu „The Grand Budapest Hotel”, bet Linklaters – „Sudraba lāci” par labāko režiju filmā „Boyhood”.

Berlīnes starptautiskais kinofestivāls, kas šoreiz kinocienītājus kopā pulcēja jau 64. reizi, ir viens no svarīgākajiem kinofestivāliem pasaulē. Tajā tiek izrādītas līdz pat 400 filmām, aptuveni 20 filmu sacenšas par festivāla galvenajām balvām – „Zelta lāci” un „Sudraba lāci”.

0 komentāri

Komentāru nav