Latviešu kinoproducente saņem balvu Londonā

Latviešu kinoproducente saņem balvu Londonā
Publicitātes foto . Latviešu kinoproducente Anna Zalāne
17-02-2014 A+ A-
Pagājušajā nedēļā Londonā kinoteātrī „Genesis Cinema” prestižajā Londonas scenāristu festivālā notika daudzstāstu mākslas filmas „50 kisses” pirmizrāde. Vienu no tās daļām – „Enough” – producējusi latviete Anna Zalāne. Viņas veidotā īsfilma arī saņēma festivāla balvu par labāko scenāriju.

2012. gadā Londonas scenāristu festivāls izsludināja konkursu, lai atlasītu 50 lieliskus divu lappušu apjoma scenārijus, kurā viens no būtiskākajiem elementiem ir skūpsts. Labākās īsfilmas tika apvienotas daudzstāstu mākslas filmā „50 kisses”, ko ārpus Lielbritānijas demonstrēs ASV – Kalifornijā, Kanzasā, Kentuki, Vašingtonā, Teksasā, Austrālijā, Cīrihē, Skotijā, Puertoriko, Kanādā, Telavivā, Kolumbijā un Filipīnās.

Godalgoto īsfilmu „Enough” producente Anna Zalāne ir veidojusi kopā ar režisori Maurīnu Haskoeti un komandu, kuras sastāvā bijusi vēl viena latviete – skaņu režisore Ilze Kalve. Galveno lomu latvietes veidotajā filmā atveido aktrise Natālija Tena, kura pazīstama pēc lomām filmu sērijā „Harijs Poters” un seriālā „Troņu spēles”.

Anna Zalāne ir dzimusi Ventspilī, absolvējusi Latvijas Kultūras koledžu, strādājusi drukātajos medijos un telekompānijā LNT par žurnālisti. Pirms četriem gadiem pārcēlusies uz dzīvi Londonā, kur sākotnēji strādājusi par viesmīli, bet tad nodibinājusi producentu grupu „Puzzle Pictures”.

0 komentāri

Komentāru nav