„Lielās Mūzikas balvas 2013” nominācija „Par izcilu darbu ansamblī”

„Lielās Mūzikas balvas 2013” nominācija „Par izcilu darbu ansamblī”
Kaspars Teilāns . LNSO klarnetists Mārtiņš Circenis
17-02-2014 A+ A-
„Lielās Mūzikas balvas 2013” nominācijai kategorijā „Par izcilu darbu ansamblī” ir izvirzīti klarnetists Mārtiņš Circenis, pianiste Herta Hansena un sitaminstrumentālists Artis Orubs.

„Lielās Mūzikas balvas 2013” žūrijas loceklis Indriķis Veitners (Mūzikas akadēmijas Džeza mūzikas katedras vadītājs) saka: „Mārtiņš Circenis iepriecināja ar izcilu spēli LNSO Valsts koncertā Pētera Plakida skaņdarbā „Vēl viena Vēbera opera” un sniedza neaizmirstamu klarnetes solo Emīla Dārziņa „Melanholiskajā valsī” Frankfurtē Latvijas kultūras dienu atklāšanas koncertā, sajūsminot ap 2000 klausītāju un atklājot Rietumu publikai vienu no latviešu mūzikas dvēseliskākajām identitātes lappusēm. Kā kamermūziķis viņš sevi daudzpusīgi parādījis koncertos Latvijas Nacionālajā operā, Siguldā, Ventspilī un Liepājā.”

Mārtiņš Circenis ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra klarnešu grupas mūziķis. Viens no daudzsološākajiem latviešu jaunās paaudzes klarnetistiem. 1998. gadā kļuvis par 3. vietas laureātu J. Mravinska starptautiskajā konkursā „Jaunie talanti”, 2000. gadā ieguvis 1. vietu Vispasaules klarnetistu biedrības konkursā „High School competition”. Kopš 2006. gada aprīļa ir Latvijas Nacionālās operas orķestra solo klarnetists.

„Herta Hansena ir izsmalcināta mūziķe, izcila koncertmeistare, ar kuru vienmēr vēlas kopā muzicēt gan dziedātāji, gan instrumentālisti. Jau gadiem viņa izkopusi muzikālās sadarbības ar čellistu Ēriku Kiršfeldu, flautisti Ilonu Meiju, vijolnieci Santu Zariņu un citiem. Šogad viņa bija jūtīgs dziedoņu partneris ciklā „Jāzeps Vītols un latvju dzejnieki”, kā arī izceļama viņas muzicēšana kopā ar altistu Maksimu Noviku Georga Pelēča mūzikas koncertā Latvijas Radio studijā un koncerti ar Rīgas Saksofonu kvartetu un Arti Sīmani,” stāsta Indriķis Veitners.

Herta Hansena ir viena no aktīvi koncertējošām pianistēm koncertmeistarēm, dažādu kamermūzikas projektu dalībniece. Viņa ir Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas Kameransambļa un klavierpavadījuma klases mācībspēks un Pūšaminstrumentu katedras koncertmeistare. Hansenas studenti guvuši augstu atzinību starptautiskos konkursos.

Savukārt sitaminstrumentālists Artis Orubs ir viens no pirmajiem Latvijas jaunās paaudzes džezmeņiem, kurš pabeidzis studijas ārzemēs un atgriezies atpakaļ Latvijā. Būdams profesionāls un aizrautīgs mūziķis, viņš šobrīd ir viens no pieprasītākajiem bundziniekiem Latvijā.

„Arta redzamākās uzstāšanās šogad bija festivālā „Rīgas ritmi” „Riga Jazz Quartet” sastāvā – novatoriskais un eksperimentālais projekts kopā ar koklētāju Laimu Jansoni un kontrabasistu Andri Grunti, kas realizējies arī tvartā „Zarbugans”,” saka Indriķis Veitners. „Jāmin Arta lieliskais sniegums koncertos kopā ar franču trompetistu Eriku Trifā, džeza dziedātāju Ingu Bērziņu, džeza pianistiem Madaru Kalniņu un Raimondu Macatu, atjaunoto Latvijas Radio bigbendu un daudziem citiem mūziķiem.”

Atgādināsim, ka 4. martā Latvijas Nacionālajā operā ar „Hennessy” atbalstu notiks „Lielās mūzikas balvas 2013” pasniegšanas svinīgā ceremonija, kuru tiešraidē atspoguļos Latvijas Radio 3 „Klasika” plkst. 19.00 un LTV1 plkst. 21.00.

0 komentāri

Komentāru nav