Latvijas Mākslas akadēmijā notiks izstāde „Mākslas dzīres”

Latvijas Mākslas akadēmijā notiks izstāde „Mākslas dzīres”
Publicitātes foto
17-02-2014 A+ A-
Latvijas Mākslas akadēmijas pirmā stāva izstāžu zālē no 21. februāra līdz 13. martam varēs aplūkot izstādi „Mākslas dzīres”, kurā ar saviem darbiem piedalīsies 42 mākslinieki no dažādām mākslas nozarēm, simboliski svinot satikšanos.

„Mūsu galvenais mērķis ir jebkuram apmeklētājam parādīt, cik daudzveidīga ir mākslas dzīve Latvijā, izceļot to ar netradicionālu izstādes scenogrāfiju,” par „Mākslas dzīru” ideju saka viena no izstādes kuratorēm, Latvijas Mākslas akadēmijas mākslas zinātnes 4. kursa studente Ieva Kalnača. „Ļausim apmeklētājiem ne tikai aplūkot pazīstamu Latvijas mākslinieku darbus, bet arī iejusties mākslinieka darbnīcas atmosfērā, piedzīvot nedaudz bohēmisko darbnīcas noskaņu un, protams, baudīt labu mākslu,” akcentē Ieva.

Izstādes scenogrāfiju iedvesmojusi Anšlava Eglīša romānā „Homo Novus” aprakstītā mākslinieka darbnīca: „Diezgan lielai, bet pavisam dīvaina veida telpai visas sienas bija iešķības, visādu ieskatu izrobotas. Kādu kaktu aizsedza gleznturis ar lielu, spodri baltu audeklu uz tā. Gar sienām stāvēja grāmatām un visādiem darbnīcas sīkumiem piekrauti plaukti. No taupības krāsniņas pāri visai istabai kā varena sieksta stiepās norūsējusi skārda dūmu caurule. Tieši virs dzīru galda, kur savienojās posmi, caurule bija tā ielīkusi, ka likās – katru mirkli var atirt vaļā un nogāzties.”

Izstāde „Mākslas dzīres” būs veltīta visām četrpadsmit Latvijas Mākslas akadēmijas apakšnozarēm. Akadēmija dibināta 1919. gadā, kad studijas tika uzsāktas trīs tēlotājmākslas nozarēs (gleznošana, grafika un tēlniecība), taču laika gaitā akadēmijā apgūstamo mākslas virzienu skaits ir paplašinājies. Šobrīd bez trim minētajām iegūt izglītību var arī restaurācijas, vides, funkcionālā un metāla dizaina, scenogrāfijas, stikla mākslas, keramikas, vizuālās komunikācijas, mākslas zinātnes, tekstilmākslas un modes apakšnozarēs. Mākslas akadēmija ir vieta, kur veidojusies lielākā daļa Latvijas izcilāko mākslinieku un dizaineru. Daudzi no tiem pēc akadēmijas absolvēšanas paralēli aktīvam radošajam darbam turpina izglītot jaunos māksliniekus, kas ar dalību un uzvarām starptautiskos konkursos nes Latvijas vārdu pasaulē.

Lai gan izstāžu dzīve Latvijā ir ļoti aktīva, skatītājam reti ir iespēja aplūkot tik plašu mākslas virzienu klāstu vienkopus. Izstādē mākslas darbi būs pietuvināti savai tapšanas videi un apdzīvos izstāžu zāli, kas būs pārvērsta simboliskā mākslinieka darbnīcā.

Izstādes laikā notiks arī diskusiju vakari un ekskursijas, kas ļaus apmeklētājiem ielūkoties mākslas rašanās pasaulē. „Mākslas dzīres” veido Latvijas Mākslas akadēmijas mākslas zinātnes 4. kursa studentes. Izstādes atklāšana 20. februārī plkst. 19.00. Laipni gaidīti!

0 komentāri

Komentāru nav