Koris „Kamēr...” pirmatskaņos programmu „Amber songs”

Koris „Kamēr...” pirmatskaņos programmu „Amber songs”
Ansis Starks . Koris „Kamēr...” martā aicina uz koncertprogrammu „Amber songs”
15. un 16. martā Latvijas Universitātes Lielajā aulā pirmatskaņojumu piedzīvos jauniešu kora „Kamēr...” jaunākā programma „Amber songs”, kas tapusi Eiropas kultūras galvaspilsētas „Rīga 2014” programmas tematiskās līnijas „Dzintara ādere” ietvaros, pavēstīja kora direktore Kristīne Zvirbule.

Programmas nosaukums cēlies no metaforas par dzintaru kā latviešu skaistāko dārgakmeni un tautasdziesmu kā mūsu nemateriālā mantojuma lielāko dārgumu.

Projekta „Amber songs” centrā ir visdažādākās latviešu tautasdziesmas, kas īpaši šim projektam vienā izlasē pēc to melodiskās un tematiskās dažādības atlasīja etnomuzikologs Valdis Muktupāvels un kurām pēc kora „Kamēr... ” un diriģenta Jāņa Liepiņa aicinājuma rakstījuši apdares septiņpadsmit komponisti no visas pasaules, par pamatu ņemot vēsturiskā „Dzintara ceļa” valstis, to sarakstu radoši papildinot.

 

Diriģents Jānis Liepiņš par jauno programmu teic, ka „komponistu apdares ir tik dažādas un pārsteidzoši interesantas, atklājot mums zināmajās un mazāk pazīstamajās tautasdziesmās to austrumniecisko, rietumniecisko, ziemeļu un dienvidu raksturu, parādot, cik universālas un ikvienam saprotamas savās melodiskajās intonācijās ir latviešu dziesmas.

Protams, šajā projektā mēs varam novērtēt arī katra komponista īpašo rokrakstu un individuālo pieeju latviešu folkloras interpretācijai”.

Projektā „Amber songs” latviešu tautasdziesmas apdarinājuši komponisti Vladimirs Martinovs (Krievija), Havjers Sarasola (Spānija, Basku valsts), Gabriels Džeksons (Lielbritānija), Params Virs (Indija/ Lielbritānija), Kasija Glovicka (Polija), Nikolass Lenss (Beļģija), Pēters Vehi (Igaunija), Vītauts Miškinis (Lietuva), Jans Sandstrems (Zviedrija), Henriks Ēdegors (Norvēģija), Francis Hercogs (Austrija), Mihaels Ostržiga (Vācija), Ītens Sperijs (ASV), Gilads Hohmans (Izraēla), Hasans Udžarsu (Turcija), Pēteris Plakidis un Evija Skuķe (Latvija). Teju visi komponisti būs klāt arī pasaules pirmizrādes koncertos 15. un 16. martā.

Projekta mākslinieciskais vadītājs ir kora „Kamēr...” diriģents Jānis Liepiņš, mākslinieks – Ilmārs Blumbergs, koncerta režisors Roberts Rubīns, bet konsultants – etnomuzikologs Valdis Muktupāvels.

„Amber songs” projekts tapis ar nodibinājuma „Rīga 2014”, Latvijas Dzelzceļa, Rīgas Brīvostas pārvaldes un citu partneru atbalstu.

Koncerti notiks 15. un 16. martā Latvijas Universitātes Lielajā aulā plkst. 19.00.

Biļetes uz koncertu var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav