Daugavpils Rotko centra kolekcijas izstāde Kuldīgā

Daugavpils Rotko centra kolekcijas izstāde Kuldīgā
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Marka Rotko mākslas centrs Daugavpilī
17-02-2014 A+ A-
Kuldīgas Mākslas namā no 21. februāra līdz 23. martam būs skatāma starptautiskās mākslas rezidences „Marks Rotko 2013” izstāde no Rotko centra Glezniecības kolekcijas, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Daugavpils Marka Rotko centra pārstāvji.

„Mākslas rezidences laikā tapušie darbi caurstrāvo mākslinieku emociju atspulgus un atklāj zemapziņas tēlus gan ekspresīvi abstraktās kompozīcijās, gan grafiski ornamentālos, konstruktīvos un figuratīvos darbos,” par ekspozīcijā aplūkojamajiem darbiem raksta Rotko centra pārstāvji.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekciju veido gandrīz 800 dažādas vienības – glezniecība, grafika, keramika, tekstils. Kolekcijas specifiku nosaka tās veidošanās process. Gandrīz visi autordarbi ir tapuši Daugavpilī vai arī ir novadnieku dāvinājumi pilsētai. Kolekcijas nepieciešamību modernās mākslas centrā attaisno tās sākotnējā ideja – stāstīt par Daugavpili mākslas valodā. Šoreiz tas tiek darīts ārpus Mākslas centra robežām, nodrošinot kolekcijas pieejamību un vairojot individuālo saskarsmi ar mākslu.

Atgādinām, ka Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs tika atklāts 2013. gada aprīlī, atjaunotajā Daugavpils cietokšņa arsenālā.  

Kuldīgas Mākslas nams atrodas Kuldīgā, 1905. gada ielā 6.

0 komentāri

Komentāru nav