„Dirty Deal Teatro” noslēgsies lasījumi „Teksts par tēmu”

„Dirty Deal Teatro” noslēgsies lasījumi „Teksts par tēmu”
Publicitātes attēls
19-02-2014 A+ A-
„Dirty Deal Teatro” 26. februārī plkst. 19.00 notiks trešie un pēdējie dramaturgu lasījumi „Teksts par tēmu”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē teātra pārstāve Aija Murāne.

Šajā reizē piedalīsies dramaturgi Andris Kalnozols un Ivo Briedis, kā arī režisori – Valters Sīlis un Andrejs Jarovojs. Ieeja pasākumā – bez maksas.

Šajos lasījumos piedāvāto darbu sižeta izklāsts un pirmās piecas lapas seši dramaturgi būs radījuši, pamatojoties uz sešu režisoru piedāvātām tēmām. Lasījumos klāt esošs būs arī tajā vakarā izvēlēto tēmu režisori, tādējādi par lasījumu būtiskāko daļu kļūs diskusija starp dramaturgu, režisoru, lasījumu moderatoru un klausītājiem par to, kā dramaturgs ir atklājis izvēlēto tēmu, kāpēc tā atklāta tieši tā, cik klausītājiem ir aktuāla režisora piedāvātā tēma, un vai dzirdētais teksts un tēma ir tik interesanta, lai to realizētu izrādē.

Lasījumi „Teksts par tēmu” tiecas veicināt sarunu starp režisoru, dramaturgu un skatītāju par to, ko katra no iesaistītajām pusēm vēlas redzēt teātrī, kādā veidā un kāpēc? Tas ir mēģinājums par kolektīvu pieredzi padarīt ne tikai teātra skatīšanos, bet arī tā radīšanu. Tāpēc tiek aicināti visi, kas vēlas pieredzēt teātri ne tikai kā gatavu izrādi.

Iepriekšējos divos „Teksts par tēmu” lasījumos piedalījušies dramaturgi Justīne Kļava, Matīss Gricmanis, Inga Gaile, Aiva Birbele un režisori Elmārs Seņkovs, Kristīne Vismane, Toms Auniņš, Mārtiņš Eihe.

„Dirty Deal Teatro” atrodas Spīķeru kvartālā, Maskavas ielā 12 k-2.

0 komentāri

Komentāru nav