Pirmizrādi piedzīvos dejas iestudējums par vientuļajām mātēm

Pirmizrādi piedzīvos dejas iestudējums par vientuļajām mātēm
Epp Kubu
19-02-2014 A+ A-
8. martā – Starptautiskajā sieviešu dienā – Latvijā pirmizrādi piedzīvos latviešu un igauņu mākslinieku kopprojekts „Intervija ar Madonnu”, ko veido horeogrāfe un dejotāja Kristīne Vismane sadarbībā ar komponistu Jēkabu Nīmani un scenogrāfi un video mākslinieci Epu Kubu (Epp Kubu) no Igaunijas, kultūras portālu „Rīga 2014” informē izrādes producente Zane Estere Gruntmane.

Izrādes 8., 9., 11. un 15. martā plkst. 19.00 koka ēku renovācijas centrā „Koka Rīga” Grīziņkalnā, Krāsotāju ielā 12.

Izrāde būs eseja, kas atspoguļos horeogrāfes intuitīvos meklējumus uz jautājumu, ko nozīmē būt vientuļajai mātei. Ar interviju, attēlu, kustības, teksta, mūzikas, simbolu un diskusiju palīdzību radošā komanda mēģinās atšķetināt pēc iespējas plašāku jautājumu loku par izvēlēto tēmu, izprast iemeslus, kādēļ sievietes audzina bērnus vienas un kādas ir šīs rīcības sekas.

Izrāde balansēs starp iztēli un dokumentalitāti, skarbumu un vienkāršumu, svētumu un ikdienu.

Izrādes saturs balstīts dokumentālās intervijās ar vientuļajām mātēm Latvijā, Igaunijā un Lietuvā, tādējādi tēmas izzināšanas procesā, radot iespēju salīdzināt vienu situāciju dažādās, līdzās pastāvošās valstīs un rast atšķirības, kuras veido kultūras dažādība.

Jau ziņots, ka izrāde šā gada janvārī tika prezentēta Ņujorkā (ASV) „New York Live Arts” studijā. Prezentācija notika rezidenču programmas „Movement Research” izrāžu vakara ietvaros.

Kristīne Vismane ir neatkarīga horeogrāfe un dejotāja Latvijā, kura regulāri veido un piedalās dažādos laikmetīgās dejas projektos, kā arī regulāri profesionālās prasmes pilnveido ārvalstīs. Kristīnes radošā darbība ir novērtēta ne vien Latvijā, bet arī ārvalstīs. Izrādes „Stundas” „Dirty Deal Teatro” (sadarbībā ar Evitu Biruli un Evu Vancāni) un „Pietiekami labs” Ģertrūdes ielas teātrī (sadarbībā ar Andreju Jarovoju) tika nominētas Latvijas Teātra gada balvai „Spēlmaņu nakts 2013” kā „Gada sasniegums laikmetīgā dejā”, kā arī abas izrādes ir pārstāvējušas Latviju dejas platformā „Baltic Bubble”.

Kristīnes radošo darbību spilgti raksturo horeogrāfija kā dzīvesveids, kur impulsi tiek ņemti no sevis redzētā, pieredzētā, apkārtējiem cilvēkiem, sajūtām un domām.

Epa Kubu ir neatkarīga scenogrāfe, vizuālā un video māksliniece. Epa savos darbos izmanto dažādos mākslas un izteiksmes žanrus – foto, video, dokumentālās filmas, skatuves dizains, performanču māksla un grafiskais dizains. Viņas darbi mēģina rast atbildes uz dažādiem sociāliem un personiskiem dabas jautājumiem ar absurdam raksturīgo humora pieskaņu. Epas darbos tiek atveidota ikdienas dzīve traģikomiskā absurdā. Latvijas kultūras telpā viņa nav sveša, jo arī šeit kā scenogrāfe un kostīmu māksliniece viņa ir strādājusi dažādu projektu realizēšanā, piemēram, izrāde „Trīs māsas” Jaunā Rīgas teātrī un citās.

„Pigeon Bridge” ir nevalstiska organizācija, kas pēc darbības formas ir producentu un kopproducentu kompānija. Tās mērķi ir rīkot un producēt lokālus un internacionālus laikmetīgās mākslas projektus, kas radītu vidi veiksmīga sadarbības tīkla veidošanai un domapmaiņai starp latviešu māksliniekiem un māksliniekiem kaimiņvalstīs un ārvalstīs. „Intervija ar Madonnu” ir pirmais „Pigeon Bridge” starptautiskais projekts, kā tapšanā piedalījusies arī dejas producentu kompāniju „STU” no Igaunijas.

Biļetes uz izrādi pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Biļetes cena – 9 eiro, 5 eiro – skolēniem, studentiem, pensionāriem.

0 komentāri

Komentāru nav