„Dzelzs Vilka jauno Jāņu orķestris” rīkos lielkoncertu

„Dzelzs Vilka jauno Jāņu orķestris” rīkos lielkoncertu
Jānis Deinats
19-02-2014 A+ A-
Grupas „Dzelzs Vilks” dibinātā mūsdienu tautas mūzikas apvienība „Dzelzs Vilka jauno Jāņu orķestris” ziemas izskaņā izsludina grupas nesen izdotā albuma „Kālabad” lielkoncertu Rīgā, „Sapņu fabrikā”, 30. aprīlī plkst. 20.00, kultūras portālu „Rīga 2014” informē grupas menedžere Aija Kaukule.

Lielkoncertā pirmoreiz plašākai publikai vienkopus skanēs „Dzelzs Vilka” dainu iedvesmotā daiļrade, ko vairāku gadu laikā iecienījuši visu vecumu klausītāji. Galvenais vadmotīvs koncertā būs jaunā albuma „Kālabad” dziesmas, tostarp „Radio SWH” topa vairāku nedēļu līdere „Salā Jūra Daugaviņa”, taču neizpaliks arī mūzika no „Dzelzs Vilka” labi zināmajiem albumiem „Uijā, uijā, nikni vilki!” un „Kur vakara zvaigzne lec”, šajā reizē – plašākā mūziķu sastāvā un jaunās apdarēs.

„Albums „Kālabad” ir „Dzelzs Vilka” radītas un dainu iedvesmotas ierakstu triādes jaunākais posms, ko veido grupas mūsdienu tautasdziesmu garā radītie trīs albumi.

Šobrīd ir sajūta, ka pienācis laiks šīs triādes labākās dziesmas apvienot plašākā koncertā. Priecāsimies koncertā sastapt visus „Dzelzs Vilka” tautasdziesmu draugus, kuri arvien kuplākā skaitā atbalsta mūsu neparasto aizraušanos ar dainām, kopā dzied un iedvesmo jauniem meklējumiem,” par koncertu saka Juris Kaukulis.

Kopā ar „Dzelzs Vilka jauno Jāņu orķestri” – Juri Kaukuli, Kasparu Tobi, Mārci Judzi, Kārli Alviķi, Ievu Strodi un Valēriju Cīruli – koncerta skanējumu kuplinās arī grupas draugi – postfolkloras kopa „Vecpilsētas dziedātāji” un tās skanīgās balsis un instrumenti, kā arī citi viesi – pazīstamais mūziķis Andris Alviķis un grupas „Forshpil” vijolniece Inna Raihmane.

Īpaši lielkoncertam tapis atbilstošs skatuves iekārtojums un video, iedvesmojoties no mākslinieces Viviannas Marias Staņislavskas albumam „Kālabad” radītās ilustrāciju galerijas.

Pirmās 200 lielkoncerta biļetes tiek piedāvātas par īpaši draudzīgu cenu – 10 eiro. Biļetes – „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā no 19. februāra.

Atgādinām, ka ar „Dzelzs Vilka jauno Jāņu orķestri” albuma „Kālabad” prezentācijas koncerts bija viens no „Rīga 2014” partnerpilsētas Siguldas Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas koncertiem.

0 komentāri

Komentāru nav