Rīgā notiks īsmetrāžas kinofestivāls „Future Shorts”

Rīgā notiks īsmetrāžas kinofestivāls „Future Shorts”
F64
19-02-2014 A+ A-
Rīgā 6. martā notiks īsmetrāžas kinofestivāls „Future Shorts”, informēja pasākuma rīkotāji.

Festivālā dažādas dalībvalstis, tostarp Francija, Polija, Serbija, Somija un Afganistāna, būs pārstāvētas ar sešām filmām.

„Future Shorts” izrādīs režisora Eduardo Vilijamsa pērn Francijā uzņemto drāmu „That I'm Falling”, poļu režisora Jakuba Stožeka 2011. gada dokumentālo īsfilmu „Out of Reach”, kā arī somu režisores Jenni Toivoniemi komēdijas žanra īsfilmu „The Date”.

Festivālā izrādīs arī Afganistānas 2011. gada drāmu „Buzkashi Boys”, kuru veidojis režisors Sems Frenčs.

„Future Shorts” festivālā būs iespēja redzēt Francijas animācijas īsfilmu „Blind of spot”, kuru veidojuši režisori Žoanna Besjēra, Nikolā Šovelo, Olivjē Klērs, Sesila Dibuā-Erī, Ivona Žardēla un Simons Rubī. Festivālā izrādīs arī serbu 2012. gadā veidoto animācijas īsfilmu „Rabbitland”, kuru veidojuši serbu režisori Nikola Majdaks un Ana Nedeļkovica.

Festivāla programmas filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā.

Pasākuma rīkotāji stāstīja, ka tajā skatītājus un filmu veidotājus no visas pasaules vienos mīlestība pret visdažādāko žanru „īsmetrāžu”, kas 21. gadsimtā kļuvusi par plaši pieprasītu žanru. Īsmetrāžas kino tāpat kā literārā novele aizrauj skatītājus ar tās metaforiskumu un izteiksmes lakonismu.

„Future Shorts” rīkotāji esot atlasījuši pasaules lielāko starptautisko kinofestivālu labākās īsmetrāžas filmas. Festivālā piedāvās divas pusotras stundas programmas.

Kinofestivāla rīkotāja Latvijā Olga Meļņikova stāstīja, ka pasākums prezentē sevi kā tradicionālo kinofestivālu modeļa alternatīvu. „Future Shorts” mērķis ir dzīvas, skatītājus vienojošas atmosfēras radīšana. Tas, ka jauno talantu filmu demonstrēšanai rīkotāji izvēlējušies alternatīvas platības ar ierobežotu vietu skaitu, neesot nejaušība, jo atmosfēra ir tikpat svarīga kā pati filmu skatīšanās. Meļņikova pauda, ka tā ir festivāla neatņemama sastāvdaļa.

Īsmetrāžas kinofestivāls „Future Shorts” notiks bārā „Cita puse”, kas, pēc festivāla rīkotāju domām, ir unikālā radošā vide Vecpilsētā ar satriecošu ainavu un neparastu, festivāla garam atbilstošu atmosfēru.

„Future Shorts” ir pasaulē lielākais īsmetrāžas mākslas festivāls, vadošais īsmetrāžas kino un animācijas izplatītājs TV un mobilajos tīklos, kā arī īsmetrāžas darbu DVD zīmols. Rīgā festivāls sevi pieteicis kā ikgadējs sezonas kino pasākums. Festivāls Rīgā ieņemot goda vietu „Future Shorts” pasaules demonstrāciju kartē.

Biļetes uz festivālu iespējams iegādāties „Biļešu servisa” kasēs.

 

0 komentāri

Komentāru nav