„Kremerata Baltica” atklās koncertu ciklu „Dzimuši Rīgā”

„Kremerata Baltica” atklās koncertu ciklu „Dzimuši Rīgā”
Publicitātes foto / http://kremeratabaltica-lv.blogspot.com/ . Gidons Krēmers un „Kremerata Baltica”
7. martā ar izcilā vijolnieka Gidona Krēmera un orķestra „Kremerata Baltica” koncertu kultūras pilī „Ziemeļblāzma” sāksies pirmais Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas koncertu cikls „Dzimuši Rīgā”. „Tas ir tik skaisti, ka mums ir tāda vieta. Krēmers tur spēlēs pirmo reizi, un, manuprāt, tas būs fantastisks koncerts,” uzskata „Kremerata Baltica” direktore Ingrīda Zemzare.

Viņa uzsver, ka šajā koncertā lielāks akcents tiks likts uz kamerorķestri „Kremerata Baltica”, kas dibināts tieši Rīgā. „„Kremeratu”, kurā muzicē latvieši, lietuvieši un igauņi, Gidons ir saaicinājis un dibinājis tieši Rīgā. Tāpēc gan orķestris, gan pats Krēmers ir visīstākie rīdzinieki; tā viņi paši sevi pozicionē un uztver. Tas arī ļoti raksturo Rīgu – ļoti plašo, multikulturālo, multinacionālo pilsētu, kurā ir daudz dažādu kultūras norišu un virzienu.”

Savukārt par koncerta programmu Ingrīda Zemzare teic, – tā būs ģeogrāfiski ļoti plaša. „Kopā ar izcilo pianistu Andreju Korobeiņikovu orķestris sarūpējis īpašu Mocarta koncerta interpretāciju, un tā nav nejaušība, jo jau Vāgners, būdams Rīgas pilsētas teātra diriģents, šeit iestudēja Mocarta operu „Burvju flauta”. Tāpēc arī Mocarts pieder Rīgai, arī visa mūsu vēsture un kultūra ir saistīta ar lielo Eiropas kultūru.”

Programmā iekļauts arī F. Šopēna koncerts, lai, kā saka Ingrīda Zemzare, svinētu pavasara iestāšanos un lai šis koncerts kļūtu par pavasara svētkiem. „Vēlamies, lai arī koncerta apmeklētāji, pirms koncerta izstaigājot „Ziemeļblāzmas” dārzu, sajustu, ka ir pavasaris!” Savukārt koncerta otrajai daļai izvēlēts Mečislava Veinberga Kvintets, kuru speciāli orķestrim interpretējis vibrofonists Andrejs Puškarevs. „Saldēdienam, ņemot vērā pavasara noskaņas, esam izvēlējušies Rīgā droši vien mazāk dzirdētu Astora Piacollas skaņdarbu klavierēm un orķestrim.”

Orķestra direktore arī atgādina, ka šis ir jau otrais koncerts „Kremerata Baltica” rīkoto koncertu ciklā (pirmais izskanēja pagājušogad jūlijā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā, kad kopā ar orķestri muzicēja izcilais čellists un bijušais rīdzinieks Miša Maiskis). „Arī šogad būs tradicionālais „Kremerata Baltica” festivāls, kas norisināsies jūlijā. Viens no koncertiem skanēs Rīgā. Tas top sadarbībā ar Žaņa Lipkes muzeju, un koncertā skanēs Artura Maskata īpaši rakstītais jaundarbs, kas veltīts Žanim un Johannai Lipkēm. Divi koncerti būs Siguldā, kas šogad ir Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas sadarbības partnere.”

Biļetes uz 7. marta koncertu var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Atgādinām, ka koncertu cikls „Dzimuši Rīgā” ir viens no Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas muzikālajiem notikumiem, kura ietvaros Rīgā uzstāsies akadēmiskās mūzikas izcilības – Gidons Krēmers, Baiba Skride, Miša Maiskis, Mariss Jansons un daudzi citi pasaules slavu guvuši mūziķi, kuru dzimtās saknes ir meklējamas Rīgā.

Nākamais cikla koncerts notiks 17. maijā plkst. 19.00, kad Latvijas Nacionālajā operā ar solokoncertu uzstāsies operdziedātāja Inga Kalna ievērojamā britu diriģenta Džiliana Reinoldsa muzikālajā vadībā. Programmā: Gaetāno Doniceti, Džoakīno Rosīni, Džuzepes Verdi u. c. skaņdarbi un operu ārijas.

Biļetes uz Ingas Kalnas koncertu var iegādāties Latvijas Nacionālās operas kasēs.

6. jūlija vakarpusē krāšņā koncertā pie Latvijas Nacionālās operas uzstāsies Rīgā dzimušās operzvaigznes Maija Kovaļevska, Inese Galante, Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš, vijolnieks Gidons Krēmers, čellists Miša Maiskis, vijolniece Baiba Skride, ērģelniece Iveta Apkalna, pianists Vestards Šimkus, maestro Raimonds Pauls, koklētāja Laima Jansone, kā arī kori un orķestris Andra Pogas vadībā.  

Koncertu cikls „Dzimuši Rīgā” noslēgsies ar Marisa Jansona un Bavārijas Radio orķestra koncertu, kas norisināsies 7. novembrī plkst. 19.00 Latvijas Nacionālajā operā. Pasaulslavenais latviešu diriģents Mariss Jansons koncertu veltīs savam tēvam, izcilajam diriģentam Arvīdam Jansonam, godinot viņa 100 gadu jubileju.

0 komentāri

Komentāru nav