Izstāsti savu Pilsētas stāstu gaismas festivālā “Staro Rīga”

Izstāsti savu Pilsētas stāstu gaismas festivālā “Staro Rīga”
26-09-2011 A+ A-

Gaismas festivāls „Staro Rīga” ir radošas kopdarbības platforma ikvienam kurš grib padarīt Rīgu gaišāku un krāsaināku izgaismojot zināmos un vēl neatklātos stāstu par Rīgu. Šogad aicinām uzņēmējus, namīpašniekus, dažādas iestādes, interešu grupas un ikvienu rīdzinieku iesaistīties Rīgas izgaismošanās.

Organizatori aicina pieteikties uzņēmējus, kas vēlas piedalīties festivālā, izgaismojot sava uzņēmuma īpašumus vai arī veidojot īpašas gaismas instalācijas pilsētvidē.

Gaismas festivāls “Staro Rīga” no 17. līdz 20. novembrim Rīgā notiks jau ceturto reizi. Festivāla tēma šogad ir Pilsētas stāsti, tā programmu veidos gan Rīgas domes, gan starptautisko un vietējo sadarbības partneru gaismas objekti.

Mārcis Gulbis, festivāla Staro Rīga sadarbības partneru gaismas objektu programmas vadītājs, aicinot piedalīties, atzīmē: „Gaismas festivāls Staro Rīga ir viens no pirmajiem privātās partnerības programmu veicinātājiem publisko pasākumu sektorā Rīgā. Jau par tradīciju kļuvis, ka gaismas pilsētā festivāla laikā iededz arī Latvijas uzņēmēji – dekorējot savas ēkas, stāstot par savu uzņēmumu festivāla apmeklētājiem pilsētvidē vai rādot festivāla apmeklētājiem gaismas izpausmes veidu dažādību. Iepriekšējos gados sadarbības partneru veidotie projekti guvuši atsaucību skatītāju vidū un kļūst par visapmeklētākajiem un iemīļotākajiem festivāla objektiem. Ceram, ka arī šogad kopā ar sadarbības partneriem – organizācijām un uzņēmumiem – spēsim radīt mākslinieciski augstvērtīgu un interesantu gaismas objektu piedāvājumu, kas pārvērtīs šī gada festivālu Staro Rīga par gaismas pilnu un pozitīvu notikumu rudenīgajā Rīgā.”

Festivālā katru gadu ir piedalījusies virkne vietējo uzņēmumu, kuru objektus  vērtējuši festivāla apmeklētāji. 2010. gadā īpaši augstu novērtējumu ieguva objekts Samsung trīsdimensiju metamorfozes. Festivāla dalībnieki un sadarbības partneri bija Banka Citadele, Atpūtas parks Egle, AS Laima, Rīgas Centrāltirgus, Tirdzniecības centrs Origo, SIA Quintrix, SIA Nabaklab, AS Cēsu alus, SIA SLO Latvija, Skaistumkopšanas salons Le Studio, Radisson Blu Hotel Latvija, DnB NORD banka, Arēna Rīga, Būvuzņēmums Merks, SIA Sofabar, Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs, Juglas Vārti un Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs.

Gaismas festivāluStaro Rīga rīko Rīgas dome.Šogad festivāla organizēšanu nodrošina Eiropas kultūras galvaspilsētas rīkotāji, Nodibinājums Rīga 2014, jo Staro Rīga aktivitātes tiks iekļautas 2014. gada programmā. Festivāls katru gadu ir bijis viens no apmeklētākajiem un iecienītākajiem Rīgas pasākumiem. Katru gadu festivālam piesakās arvien vairāk dalībnieku – ja pirmajā gadā tika piedāvāti 27 gaismas objekti, 2010. gadā tie bija jau 75.

Pieteikumus un jautājumus lūdzu sūtīt Rīga 2014 projektu koordinatorei Elīnai Dambekalnei: elina.dambekalne@riga2014.org. Sīkāku informāciju var arī saņemt, zvanot pa tālruni 67043638 vai www.staroriga.lv.

0 komentāri

Komentāru nav