„Kompass” – 12 mākslinieki par radošo darbību

„Kompass” – 12 mākslinieki par radošo darbību
Kaspars Garda, Rīga 2014
24-04-2013 A+ A-
VEF teritorijā, „Totaldobže” mākslas centra topošajā Multifunkcionālajā koncertzālē, 24. aprīlī plkst. 19.00 notiks pirmais no cikla „Kompass” pasākumiem, kurā par savu darbību stāstīs performanču mākslinieki no Igaunijas Sandra Jogeva un Erki Kasemets, kultūras portālu „Rīga 2014” informē „Totaldobžes” pārstāvji.

Prezentāciju pasākumu sērija „Kompass” norisināsies līdz 29. maijam, katru trešdienu (izņemot 1. maijā) plkst. 19.00. Visa cikla laikā varēs iepazīties ar 12 mākslinieku radošo darbību. Mākslinieki šoreiz pārstāv scenogrāfiju, jauno mediju un performanču mākslu.

„Kompasa” prezentāciju pasākumi iedalīti divos ciklos – pavasara un rudens. Pirms katra cikla tiek uzaicināti četru atšķirīgu nozaru profesionāļi, kuri iesaka nozaru pārstāvjus, kas pašlaik strādā pie jauniem projektiem vai par kuriem būtu vērts uzzināt.

Šoreiz „Totaldobže” mākslas centrs par „Kompasa” pavasara cikla ekspertiem ir uzaicinājis: Sandru Jogevu (Polymer Culture Factory Tallinn), kura ieteikusi uzaicināt performanču māksliniekus no Igaunijas; Rasu Šmiti (RIXC), kas ieteikusi jauno mediju māksliniekus no Latvijas. Scenogrāfus ieteicis Andris Freibergs (Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļas vadītājs), bet izstāžu kuratorus, kuri piedalīsies rudens „Kompasā”, ieteicis Aigars Bikše (MMIC).

Katra cikla noslēgumā notiek pasākums, kurā apmeklētājiem ir iespēja izvēlēties, kuram no četriem (no katras nozares pa vienam) „Kompasa” dalībniekiem tiks piešķirta „Kompasa” stipendija. Stipendiju veido visi ienākumi no noslēguma pasākuma biļetēm, kā arī piesaistītais sponsorējums. Katrs „Kompasa” dalībnieks tiek aicināts apstiprināt savu vēlēšanos piedalīties noslēguma pasākumā, savukārt organizatori izvēlas vienu no katras nozares un uzaicina tos noslēguma pasākumā prezentēt vienu no savām iecerēto mākslas darbu idejām auditorijai, kura pēc tam balso par, viņuprāt, vērtīgāko.

Ieeja vienā prezentācijas pasākumā – 2 lati, abonements uz visiem pieciem pasākumiem – 5 lati. Studentiem – bez maksas.

„Totaldobže” mākslas centra topošā Multifunkcionālā koncertzāle atrodas Ūnijas ielā 8 k2, VEF teritorijā, Rīgā.

0 komentāri

Komentāru nav