Guntars Ķirsis kļūst par Dzintaru koncertzāles vadītāju

Guntars Ķirsis kļūst par Dzintaru koncertzāles vadītāju
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Guntars Ķirsis
20-02-2014 A+ A-
Jūrmalas pašvaldības kapitālsabiedrības SIA „Dzintaru koncertzāle” dalībnieku sapulce 18. februārī pieņēma lēmumu iecelt SIA „Dzintaru koncertzāle” valdes priekšsēdētāja amatā Guntaru Ķirsi, vēsta Jūrmalas pilsētas domes sabiedrisko attiecību nodaļa.

„Jūrmalas pašvaldība vadībai ir izvirzījusi jaunus, ambiciozus mērķus, tāpēc to īstenošanai tiek piesaistīti jauni, spēcīgi profesionāļi,” lēmumu pamato kapitāldaļu turētāja pārstāvis, Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis. „Ņemot vērā to, ka jau šā gada nogalē durvis vērs atjaunotā Dzintaru koncertzāle un Jūrmala kļūs par kultūras pilsētu visa gada garumā, vēlamies Jūrmalā redzēt ne tikai jau esošos pasākumus, kas šeit ierasti notikuši gadu gaitā, bet paši veidot jaunas, spilgtas kultūras dzīves norises, jaunā pakāpē, starptautiski atpazīstamus pasākumus, kas piesaistītu kultūras dzīves cienītājus ne tikai Austrumeiropā, bet daudz plašākā mērogā. Jaunā valdes priekšsēdētāja iegūtā izglītība, gan līdzšinējā profesionālā darbība apliecina viņa spēju vadīt apjomīgus, saturiski bagātus un mērķauditorijas interesēm atbilstošus projektus.”

G. Ķirsis Latvijas Mūzikas akadēmijā ieguvis akadēmisko maģistra grādu kordiriģēšanas un kora priekšmetu pasniedzēja specialitātē, J. Vītola Latvijas Valsts konservatorijā iegūts bakalaura grāds. Kopš 2005. gada bijis valsts SIA „Latvijas Koncerti” valdes loceklis, kur īstenojis uzņēmuma administratīvo un māksliniecisko vadību, plānojis un realizējis koncertu un festivālu programmas. No 2007. līdz 2009. gadam bijis valsts SIA „Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris” padomes loceklis, kur viņa atbildība bija uzņēmuma valdes darbības pārraudzība. No 1992. līdz 2005. gadam – Latvijas Radio Teodora Kalniņa kora direktors. Viņš bijis jaunā mūzikas festivāla „Arēna” direktors, Mūzikas nodaļas vadītājs E. Melngaiļa tautas mākslas centrā (tagad – Nacionālais Kultūras centrs), kā arī vadījis dažādus radošus mākslas projektus un festivālus.

„Kā Guntara Ķirša panākumus var izcelt krīzes gados izauklēto un šobrīd starptautisku atpazīstamību ieguvušo Spīķeru koncertzāli, kā arī nu jau starptautisku atzinību ieguvušo „Rīgas festivālu”,” uzskata Jūrmalas pilsētas domes Kultūras nodaļas vadītāja Agnese Miltiņa. „Tā bija liela drosme un uzdrīkstēšanās ekonomiski un politiski sarežģītajos apstākļos, kādos Latvija bija nonākusi 2009. gadā, uzņemties iniciatīvu un izveidot koncertzāli nebūt ne Rīgas mūzikas mīļotājiem ierastā vietā – tirgus spīķeros. G. Ķirša spēja mobilizēties, izveidot pirmklasīgu komandu, pārliecināt finansētājus, uztvert pasaules mūzikas elpas pulsāciju, piedāvājot vienmēr labi apmeklētus un interesantus koncertus un visdažādākos mūzikas projektus, ir pierādījums G. Ķirša spējai būt par Latvijas koncertdzīves veidotāju un toņa noteicēju.”

SIA „Dzintaru koncertzāle” valdes priekšsēdētājs Guntars Ķirsis pauž: „Jaunie uzstādījumi Jūrmalas kultūras dzīvē tiks realizēti, balstoties uz vēsturiskām tradīcijām, atjaunojot Dzintaru koncertzālē augstvērtīgas un profesionālas mākslas klātbūtni. Mans redzējums attiecībā uz Dzintaru koncertzāli – panākt tās popularitāti starptautiskajā apritē, vienlaikus balstoties koncertzāles unikalitātē, nodrošinot koncertzāles sezonu visa gada garumā. Jūrmalas koncertdzīves mērķis ir veidot kultūras tūrisma produktu, kas būtu pievilcīgs gan vietējiem iedzīvotājiem, gan pilsētas viesiem. Tā būs iespēja piesaistīt tūristus visa gada garumā, piedāvājot gan kvalitatīvus mūzikas projektus, gan telpas semināriem un konferencēm.”

0 komentāri

Komentāru nav