Pirmā „Dejas diena Tavā darbā” 2013. gadā

Pirmā „Dejas diena Tavā darbā” 2013. gadā
Publicitātes foto
Laikmetīgās Dejas dienu laikā, 29. aprīlī, Latvijas Jaunā teātra institūts (LJTI) rīko projektu „Dejas diena tavā darbā”, kurā laikmetīgās dejas mākslinieki sadarbosies ar iedzīvotājiem un par galvenajiem varoņiem kļūs konkrētu profesiju pārstāvji. Pasākums ir „Rīga 2014” Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas pilotprojekts.

„Dejas diena tavā darbā” ir veltījums rīdzinieku profesijām, kas ikdienā nav saistītas ar dejošanu, bet kuru kustības ir vērtīgas, unikālas un skaistas.

„Mēs visi esam vērojuši, strādā pārdevējs, frizieris un barista jeb kafijas pagatavotājsviņi kustas mūsu acu priekšā, bet – šīs kustības viņus raksturo, ietekmē vai veido viņu identitāti?” akcijas ideju skaidro projekta idejas autore no Latvijas Jaunā teātra institūta Laura Stašāne.

Piecas horeogrāfes projekta ietvaros ir devušās „misijā” pētīt, novērot un atlasīt to, kas veido konkrētu profesiju lietderīgo un nejaušo ikdienas kustību arsenālu. Sadarbībā ar cilvēkiem, kas strādā Tērbatas ielas frizētavā, kafejnīcā un veikalā, taps horeogrāfiskas frāzes un citāti, kuru vienīgais izejmateriāls ir šo cilvēku ikdienā ierastie, „profesionālie” žesti, pozas un kustības. Skatītāji, arī nejauši garāmgājēji šīs sadarbības rezultātus vienu pēc otra varēs vērot miniatūras, mirklīgas izrādes Dejas dienā 29. aprīlī, virzoties no Tērbatas ielas sākuma.

Pasākuma norises laiki un vietas pirmdien, 29. aprīlī:

plkst. 14.00 un 16.00 Latvijas dizaina veikalā „Riija”, Tērbatas ielā 6/8

(horeogrāfes Evita Birule un Sintija Siliņa);

plkst. 14.10 un 16.10kafejnīcā „Coffee Inn”, Tērbatas ielā 7

(horeogrāfe Eva Vancāne);

plkst. 14.30 un 16.30vintage veikalā „De'Žavu”, Tērbatas ielā 45

(horeogrāfe Ramona Galkina);

plkst. 14.40 un 16.40 frizētavā „Sapnis”, Tērbatas ielā 48

                                (horeogrāfe Kristīne Vismane).


piekodina projekta veidotāja, interesentiem jābūt vērīgiem, jo izrādes organiski iekļausies ikdienas gaitā, tikai uz vienu mirkli trīs minūšu garumā apstādinot un pilnībā izmainot ikdienas plūdumu, izgaismojot un izceļot to, ko ikdienā nepamanām vai nenovērtējam.

Plānots, ka 2014. gadā LJTI šo ideju realizēs daudz vērienīgākā apjomā, piedāvājot visdažādāko profesiju cilvēkiem gan kustību klases turpat viņu darbavietā, gan miniatūras izrādes, kas spontāni sākas un beidzas ikdienas darbu vidū, gan noslēguma ballīti „Bal Moderne”, 2014. gada 29. aprīlī, kurā franču un beļģu horeogrāfu vadībā izdejoties varēs ikviens!

Laikmetīgās Dejas dienas, ko rīko Horeogrāfu asociācija, šogad norisināsies no 27. līdz 29. aprīlim. Vairāk par plānotajiem pasākumiem var izlasīt šeit.

0 komentāri

Komentāru nav