Radio koris piedāvā uzvedumu „Vēstules. Klusās dziesmas”

Radio koris piedāvā uzvedumu „Vēstules. Klusās dziesmas”
Publicitātes foto . Aktieris Kaspars Znotiņš un Radio kora diriģents Sigvards Kļava
21-02-2014 A+ A-
Latvijas Radio kora grupa, diriģents Sigvards Kļava un aktieris Kaspars Znotiņš aicina uz muzikālu uzvedumu „Vēstules. Klusās dziesmas” 3. martā plkst. 19.00 Siguldā koncertzālē „Baltais flīģelis” un 6. martā plkst. 19.00 mūzikas namā „Daile”. Uzvedumu veidojuši un tajā piedalās arī pianists Sergejs Osokins un dziedātāja Ieva Parša.

Muzikālajā uzvedumā „Vēstules. Klusās dziesmas”, caurvijoties Gijas Kančeli, Arvo Perta, Valentīna Silvestrova un Pētera Vaska mūzikai un padomju laika intelektuālo disidentu Knuta Skujenieka, Ādama Zagajevska, Desankas Maksimovičas, Zvjada Ratiani un Jāna Kaplinska dzejai, klausītāji varēs ļauties saviem sapņiem un pārdomām. Dzeju lasīs aktieris Kaspars Znotiņš, kurš muzikālā uzveduma noskaņu raksturo ar atslēgas vārdiem – „klusums” un „mīlestība” – un aicina  klausītāju pievienot savus lielos vārdus. Skanēs arī Annas Ahmatovas un Josifa Brodska balss ieraksti.

Diriģents Sigvards Kļava teic: „Šī programma, ko mēģinām uztaustīt, faktiski nepadodas tādam vārdiskam izklāstam. Ar klusumu bieži vien pasaka daudz ko vairāk nekā ar milzīgām skaņu gleznām. Es šeit nesaskatu kora klātbūtni kā skanisku izteiksmes līdzekli. Tās būs klātesošas, cilvēciskas dvēseles, kas ietilps šajā telpā.”

Video no topošā iestudējuma vari noskatīties

Koncertu rīko VSIA „Latvijas Koncerti”. Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā, kā arī koncerta norises vietā.

0 komentāri

Komentāru nav