„Figaro kāzu” radošā komanda iedvesmojas no Latīņamerikas seriāliem

„Figaro kāzu” radošā komanda iedvesmojas no Latīņamerikas seriāliem
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Režisors Marselo Lombardero un solisti Elīna Šimkus un Aleksandrs Miminošvili izrādes mēģinājumā
21-02-2014 A+ A-
Jau nākampiektdien, 28. februārī, Latvijas Nacionālajā operā notiks argentīniešu režisora Marselo Lombardero iestudētās Mocarta operas „Figaro kāzas” pirmizrāde. Piektdien notikušajā preses konferencē žurnālisti tika iepazīstināti ar topošo iestudējumu.

„Veidojot šo iestudējumu, vēlējos izcelt, ka tā ir muzikāla komēdija, bet izrādes notikumus pārcēlu uz astoņdesmito gadu kādu izdomātu Dienvidamerikas valsti. Manuprāt, tieši šis laiks ir labs fons, lai izstāstītu „Figaro kāzu” stāstu, jo tajā laikā var atrast paralēles ar idejām rokoko laikā: piemēram, astoņdesmitajos gados Dienvidamerikā kungi – gluži tāpat kā rokoko laika augstmaņi – vēlējās izrādīt savu bagātību. Līdzība ir arī tajā, ka „Figaro kāzu” darbība norisinās feodālisma laikmetā, kur kungam piederēja cilvēki, kas pie viņa strādā. Ar šādu pašu situāciju joprojām var sastapties vairākās Dienvidamerikas valstīs, kur cilvēki joprojām pieder zemes īpašniekam,” saka izrādes režisors Marselo Lombardero – Buenosairesas „Teatro Colón” kameroperas dibinātājs un „Teatro Colón” un „La Plata teātra mākslinieciskais vadītājs.

Viņš arī atklāj, ka ar šo iestudējumu vēlas uzrunāt mūsdienu paaudzi un to antīko formu, kāda ir opera, pietuvināt mūsdienām.

„Protams, veidojot iestudējumu, iedvesmai izmantoju Latīņamerikas seriālus, taču pati izrāde nebūs seriāls. Drīzāk centos uzsvērt krāsu un saules klātbūtni, kas jau jūtama mūzikā un izrādes garā.”

Savukārt izrādes muzikālais vadītājs – diriģents Valdis Butāns – atzina, ka viņam izveidojusies brīnišķīga sadarbība ar režisoru, jo abi bijuši vienisprātis par to, kādai jābūt izrādei: „Pirmkārt, tai jābūt muzikālai komēdijai; viss pārējais tam ir pakārtots. Ceru, ka publiku pārsteigs tas, cik dzīva un vitāla būs „Figaro kāzu” Latīņamerikas versija. Turklāt jutos patīkami pārsteigts, ka režisors, kurš pats savulaik bijis labs solists, varēja daudz palīdzēt dziedātājiem tīri muzikāli un pārzināja operas partitūru.”

V. A. Mocarta komiskās operas „Figaro kāzas” iestudējumu veido argentīniešu mākslinieku komanda: režisors Marselo Lombardero, scenogrāfs Djego Siliano, kostīmu māksliniece Lusiana Gutmane un gaismu mākslinieks Horacio Efrons.

Lomās operā iejutīsies LNO solisti Jānis Apeinis, Evija Martinsone, Sonora Vaice, Rihards Mačanovskis, Inga Šļubovska, Krišjānis Norvelis, Rihards Millers, Kalvis Kalniņš, Julianna Bavarska, Elīna Šimkus, Jūlija Vasiļjeva u. c., kā arī viessolisti Anna Konovalova un Aleksandrs Miminošvili.

Nākamās „Figaro kāzu” izrādes notiks 1. un 15. martā, 11. aprīlī, 14. maijā, kā arī Rīgas Operas festivālā 5. jūnijā un 11. jūnijā.

Biļetes uz izrādi var iegādāties LNO un „Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī internetā.

0 komentāri

Komentāru nav