Iļģuciemā rādīs mēmā kino klasiku

Iļģuciemā rādīs mēmā kino klasiku
Kadrs no filmas „Zelta drudzis”
24-02-2014 A+ A-
Kultūras centra „Iļģuciems” Amatu nama kamerzālē ceturtdien, 27. februārī, plkst. 18.30 visi interesenti tiek aicināti uz „Kino kluba” lekciju par mēmā kino spožāko pārstāvi – Čārliju Čaplinu (1889–1977). Lekciju vadīs kinozinātnieks Agris Redovičs, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības mediju un komunikācijas projektu vadītāja Kristīne Līpenīte.

Kā akcentēts „Kino kluba” lekcijas pieteikumā, par Čaplinu ir dzirdējuši visi, arī tie, kuri uz kinoteātri neiet vispār. Kino vēsturē Čārlijs Čaplins ir tikpat būtisks kā Viljams Šekspīrs literatūrā. Č. Čaplina Klaidonis ir viens no visu laiku populārākajiem kino tēliem, viņa filmas allaž raisījušas smieklus un asaras, melodrāmās vienmēr jautrība mijusies ar smeldzi. Kinolentes ar Čaplinu galvenajās lomās var skatīties atkal un atkal, jo tās neko nav zaudējušas no sava maģiskā valdzinājuma, kaut uzņemtas pirms daudziem gadu desmitiem.

27. februāra „Kino klubā” ikvienam interesentam būs iespēja noskatīties filmu „Zelta drudzis” (1925) ar Čārliju Čaplinu galvenajā lomā. Filmas varonis Čārlijs šoreiz ir Aļaskā, zelta drudža laikā 20. gadsimta sākumā. Viņam uzsmaida veiksme, bet mīlestība arī šoreiz ir svarīgāka par naudu.

Nākamā „Kino kluba” lekcija Iļģuciemā notiks 13. martā plkst. 18.30, un arī tā būs veltīta Čārlija Čaplina daiļradei. Lekcijas apmeklētājiem būs iespēja noskatīties filmu „Lielās pilsētas gaismas” (1931). Filmas varoņi – akla meitene, piedzēries miljonārs un klaidonis Čārlijs, kura mīlestības spēks spēj atdot meitenei redzi. Kino vēsturnieki šo darbu atzīst par visu laiku izcilāko melodrāmu.

Ieejas maksa – 2 eiro, skolēniem, studentiem un pensionāriem – 1 eiro.

0 komentāri

Komentāru nav