Tēlniecības izstāde „Pilsēta pasaulei” Rīgas Sv. Pētera baznīcā

Tēlniecības izstāde „Pilsēta pasaulei” Rīgas Sv. Pētera baznīcā
Publicitātes foto . Vija Dzintare. „... un dziļi neiemiedz”
24-02-2014 A+ A-
Rīgas Sv. Pētera baznīcā līdz 23. martam sadarbībā ar Latvijas Tēlnieku centru aplūkojama tēlniecības izstāde „Pilsēta pasaulei”, kas ar savu tematisko ievirzi ir veltīta Rīgai kā Eiropas kultūras galvaspilsētai.

Izstādē piedalās visu paaudžu Latvijas tēlnieki ar darbiem, kas radīti pēdējo trīs gadu laikā, dodot iespēju skatītājiem ielūkoties daudzveidīgas un profesionāli augstvērtīgas mūsdienu tēlniecības ainā. Ekspozīcijas pamatu veido mazo formu tēlniecība, kas ir mobilāka ideju un eksperimentu ziņā, tādējādi veicinot skulpturālās domas attīstību. Izstādē apskatāmi tēlnieku Viktorijas Pelšes, Zigurda Galūna, Vinetas Kurzemnieces, Vijas Dzintares, Ritvara Kalniņa, Andra Abiļeva un Marinas Veilandes formā bagātie un idejiski piesātinātie darbi.

Latvijas Tēlnieku centra (LTC) darbība aizsākās 1993. gadā. Centrā apvienojušies 50 visu paaudžu profesionālie tēlnieki. Divdesmit darbības gados LTC rīkotas vairāk nekā sešdesmit izstādes Latvijā un ārzemēs, uzaicinot izstādēs piedalīties arī ārzemju māksliniekus. Latvijas tēlnieki, savukārt ar lieliem panākumiem piedalījušies daudzos pasaules un Eiropas tēlniecības simpozijos un izstādēs. Pasaulē pazīstami tēlnieki ir Jānis Strupulis, Agnese Rudzīte Kirillova, Zigmunds Bielis, Viktors Suškēvičs, Ģirts Burvis u. c. Latvijas māksla var lepoties ar izkoptām tēlniecības tradīcijām, kuras joprojām pārstāv mūsu vecmeistari Laimonis Blumbergs, Ēvī Upeniece, Aivars Gulbis, Arta Dumpe, Oļegs Skarainis, Olita Nigule un Mirdza Lukaža.

Biļetes var iegādāties Sv. Pētera baznīcas kasē. Biļešu cena – 2 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1 eiro.

0 komentāri

Komentāru nav