Glezniecības izstāde „Laikabiedri” Mūkusalas Mākslas salonā

Glezniecības izstāde „Laikabiedri” Mūkusalas Mākslas salonā
Publicitātes foto . Boriss Bērziņš. Klusā daba ar mandolīnu. 2000. Kartons, eļļa. 55,3 x 69 cm.
25-02-2014 A+ A-
Līdz 22. martam Mūkusalas Mākslas salona Mazajā zālē skatāma izstāde „Laikabiedri”, kurā eksponētas Borisa Bērziņa, Edgara Iltnera, Henrija Klēbaha, Viļa Ozola, Ritas Valneres un Induļa Zariņa gleznas.

Izstāde tapusi kā komentārs gleznotāja Induļa Zariņa jubilejas izstādei, kas apskatāma Mūkusalas Mākslas salona Lielajā zālē un demonstrē laikabiedru loku, kas vienlaikus mācījās un uzsāka māksliniecisko darbību divdesmitā gadsimta 50. gadu otrajā pusē kopā ar Zariņu. Tas bija laiks, kad mākslā ienāca daudz spēcīgu personību un spilgtas individualitātes, kas sakrita ar Staļina kulta laika totalitāro sistēmu nomainīto Hruščova atkušņa laiku.

Paplašinoties sociālistiskā reālisma izpratnei, latviešu glezniecība attīstījās un sāka modernizēties. Iezīmējās virzība uz formu vienkāršojumu un sintēzi, tēlojuma abstrahēšanos. Jaunās paaudzes mākslinieki iekļāvās padomju mākslas parādībās, kas oficiālajā mākslas zinātnē ieguva „skarbā stila” apzīmējumu, kas radās kā reakcija uz pēckara naturālistisko reālismu un ienesa satura un formas vispārinājumu, tēlainas metaforas. Populāri kļuva nosacīti krāsu salikumi, vienkāršoti apjomi, ritmizēta kompozīcija un mazināts telpiskums. Figūras bieži izcēla konstruējums, formas tika būvētas plašiem, pastoziem triepieniem un veidotas no lielām krāsu plaknēm.

Darbi – no Mūkusalas Mākslas salona kolekcijas, ieeja – bez maksas.

0 komentāri

Komentāru nav